Sivas’ta otobüs kazası: 3 polis şehit 33 yaralı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Gümüşhane gezisinde görevli Malatya Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polisleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 3 polis şehit oldu, 32'si polis memuru 33 kişi yaralandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane gezisinde görevli Malatya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polisleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu 3 polis şehit oldu, 32’si polis memuru 33 kişi yaralandı.

Kaza, gece saatlerinde Sivas’ın İmranlı ilçesi yakınlarında meydana geldi. Gümüşhane’de görevini tamamladıktan sonra yola çıkan Mehmet Uruk yönetimindeki 44 PP 260 plakalı otobüs, İmranlı ilçesi yakınlarında yağış sebebiyle kontrolden çıkarak devrildi. Kazanın ardından çok sayıda arama kurtarma ve sağlık ekibi olay yerine gönderildi.

Yaralılar ambulanslarla İmranlı, Zara ve Sivas’ta bulunan Numune, Anadolu, Devlet ve Cumhuriyet Üniversitesi hastanelerine kaldırıldı. Yaralıların tedavileri sürerken, durumları ağır olan polislerin bulunduğu da kaydedildi. Sivas’ta görev yapan polisler de meslektaşlarının sağlık durumlarını öğrenmek üzere hastanelere akın etti. CİHAN