Sivas’ta 120 köy yolu ulaşıma kapandı

Sivas merkez ve ilçelerinde etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle 10'u il merkezinde olmak üzere toplam 120 köy yolunun ulaşıma kapalı bulunduğu belirtildi.

Sivas Havaalanı yolunda kara saplanan otomobil, vatandaşların uzun uğraşları sonucu çıkarıldı.Alınan bilgiye göre, Başgöğüt köyünden 58 NS 915 plakalı otomobiliyle Sivas kent merkezindeki Cumartesi Pazarı’na yoğurt satmaya gelen Abdurrahman Ertemiz, alışverişinin ardından eve dönmek üzere yola çıktı.

Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Sivas Havaalanı yolunda görüş mesafesinin de düşmesi nedeniyle, önünde giden greyderi son anda fark eden Ertemiz, yolu temizleyen greydere çarpmamak için direksiyonu kırınca aracı kontrolden çıkarak kara saplandı.

Yoldan geçen çok sayıda vatandaş, Ertemiz’e yardım etti. Ertemiz’in aracı, vatandaşların uzun uğraşları sonucu halat yardımıyla çekilerek çıkarıldı.

Havaalanı yolunda, buzlanma ve tipi nedeniyle araçlar düşük hızda seyretti.

-120 KÖY YOLU ULAŞIMA KAPALI-

Kapalı yolların açılması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle 3 köye elektrik verilemediği, 31 yerleşim biriminin haberleşme sisteminin arızalı olduğu kaydedildi.

Kar ve tipi nedeniyle önceki günlerde ulaşıma kapanan Divriği-Arapgir devlet yolunun Mursal ayrımı ile Suşehri-Refahiye ayrımı İmranlı il yolunda da halen ulaşım sağlanamadığı belirtildi.

Sivas ve ilçelerinde özellikle yüksek kesimlerde kar yağışı etkisini sürdürüyor.