Sivas’ta ‘Hepimiz Türküz’ eylemi

Sivas’ta Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde çeşitli sivil toplum örgütlerinin katılımıyla düzenlenen gösteride, Hrant Dink’in cenazesinde atılan ‘Hepmiz Ermeniyiz’ sloganına tepki gösterildi.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilciliği’nce organize edilen gösteriye aralarında MHP Kadın Kolları ve Ülkü Ocakları’nın da bulunduğu bazı kuruluşlar destek verdi. Hükümet Meydanı’ndaki Kongre Müzesi önünde yapılması planlanan gösteriye, polis izin vermedi. Bu nedenle göstericiler Selçuk parkı önünde bir araya geldi. Büyük ebatlarda Türk bayrakları açılırken gösteriye katılanlar, ‘Hepimiz Türküz’, ‘Hepimiz Türküz Mustafa Kemaliz’, ‘Artık saflar belli olsun, biz Türküz’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ve ‘Hepimiz Türküz Mehmetçeğiz’ yazılı dövizler taşıdı.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı ve kar yağışı altında gerçekleşen gösteride konuşan Türkiye Kamusen İl Temsilcisi Musa Akkaş, Türk milletinin titreyip kendine dönmesi gerektiğini belirterek, “Hrant Dink cenazesinde yaşananlar ülkemizde ne ilktir, ne de son olacaktır. Bu ülke üzerinde oyunlar oynanmaya devam edecektir” dedi.

Cinayeti ABD güdümlü 17 yaşındaki bir gencin işlediğini, buna rağmen saldırıyı kınadıklarını söyleyen Akkaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dink’in öldürülmesi ve cenazesi sırasında yaşananlar ürpertici ve bir o kadar da düşündürücüdür. Soros gibi Türkiye’yi yok etmeye azmetmiş vakıflar, gladyo ve benzeri batı istihbarat operasyon dehaları çok hızlı koordine olarak, Türk halkını mazlum psikolojisi ile aldatarak, halka bir günlük ‘Ermenicilik’ oyunu oynattırmışlardır. Bu ABD, İsrail ve Avrupalı servislerin, içerideki hainlerle birlikte ortaya koydukları bir provadır, bu bir iç savaş provasıdır. Bu hareketle Türk milletinin milli refleksleri kırılmak istenmiştir. Bizler bu ülkede etnik köken farkı gözetmeksizin hep Türküz diye bağırdık. Ay yıldızlı bayrak altında, hepimiz Türklüğümüzle gurur duyduk. Türk milletinin sabrıyla oynamak hatasına kimse düşmemelidir. Bunun ateşle oynamak olduğunu bilmelilerdir.”

MHP KADIN KOLLARI BAŞKANININ ÖFKESİ

Gösteriye destek veren gruplar arasında yer alan MHP Kadın Kolları Başkanı Neriman Topdağ, özellikle aydın kesimlere sert tepki göstererek, “Türkiye’yi bölmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Bir takım çapulcunun bizlere gücü yetmeyecektir. Bunu Türk milleti öyle bilsin. Bir takım aydın, geri zekalı, manyak aptalların Türk milletine Ermeniyiz damgasını vurmaya hakkı yoktur” diye konuştu.

Gösteride, ayrıca Ermeni törer örgütü ASALA’nın şehit ettiği Türk diplomatların isminin yazılı olduğu döviz açıldı ve bu isimler tek tek okundu. Gösteriye katılanlar sık sık, ‘Hepimiz Türküz’, ‘Türkiye Türktür Türk kalacak’, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları attı. Gösterinin sonunda ise topluca İstiklal Marşı okundu. Polis çevrede geniş güvenlik önlemi alırken, gösteri olaysız sona erdi.