Sivil oluşumlar önemli

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dönemsel gelişme trendinin sağlıklı ve kalıcı bir kalkınma sürecine dönüştürülebilmesi halinde Türkiye’nin 2000’li yılların ‘’yıldız ülkelerinden’’ biri olmasının önünde hiçbir engel kalmayacağını belirtti

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Gümüşhanelilerin bir federasyon çatısı altında bir araya gelmelerinden memnuniyet duyduğunu söyledi. Türkiye’deki bütün insanların bir gelişme, ilerleme dinamizmi kazandığı bir dönem geçirdiğini ifade eden Erdoğan, bunda sivil toplum örgütlerinin rolünün inkar edilemeyeceğini kaydetti. Türkiye’nin bugün sektörleri ve insani potansiyeliyle tarihi bir eşikten geçtiğini anlatan Erdoğan, ‘’Bu eşikten başarıyla, güven ve istikrarı koruyarak, enerjimizi zayi edecek işlerle meşgul olmadan geçebilirsek inanıyorum ki Türkiye bir daha bunalımlara, sıkıntılara, darboğazlara düşmeyecek, sağlam bir gelişme zeminine kavuşacaktır’’ dedi. Geçen 3 yılı aşkın zamanın Türkiye’ye sağladığı en büyük kazanımın siyasette, yönetimde, ekonomide ve hayatın diğer alanlarında büyük ölçüde yakalanan güven ve istikrar ortamı olduğunu belirten Erdoğan, ‘’Bu hedefi önemsiyorsak Türkiye’nin bugün yakalamış olduğu güven ve istikrar ortamını korumak, sadece hükümet olarak bizim değil, toplum olarak hepimizin görevi olmalıdır’’ diye konuştu. Bir araya gelip güçlerin birleştirildiğinde bu ülkenin geleceğine olan borcun ödeneceğini vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin bütün şehirlerinde böyle bir gelecek heyecanının uyanmaya başladığını kaydetti. Erdoğan, bu sinerjinin Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak gücü ortaya çıkaracağını kaydetti. Erdoğan, isnaların geçimlerini çeşitli yerlerde karşılayabileceğini belirterek, “Önemli olan doyduğun yer değil doğduğun yerdir” dedi.

Gül’ü ziyaret etti
Erdoğan, Gümüşhaneliler Gecesi’nin ardından, kulağından ameliyat olduktan sonra evinde dinlenmeye çekilen Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül’ü ziyaret etti. Erdoğan, Dışişleri Resmi Konutu’ndaki ziyaretinde Gül’e geçmiş olsun dileklerini iletti.