Sivil toplum kuruluşlarından Vali İmga’ya ziyaret

Batman'da sivil toplum kuruluşları oluşturdukları bir heyetle Vali Haluk İmga'yı makamında ziyaret etti.

Yaklaşık 1 saat süren görüşme basına kapalı yapıldı. Görüşme sonrasında ilgili grup adına petrol iş sendikası başkanı Nimetullah Sözen bir açıklama yaptı.

Nimetullah Sözen, “Görüşmenin Batman için yararlı olduğunu düşünüyorum. Son günlerde bizim arzu etmediğimiz olaylar yaşandı. Arada bazı insanlar zarar gördü. Bazıları da yaralandı. En son 3 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti. Bunlar bizi üzen şeyler. Biz bu duyguları valimizle paylaştık. Batman’ın normale dönmesi için gerekli çabayı harcayacağını söyledi.” dedi.

Sivil toplum örgütleri adına çağrıda bulunan Sözen, demokratik tepkilerini ortaya koyarken, provokasyonlara meydan vermemelerini halkın canı ve malı konusunda hassas davranması gerektiğini ifade etti.

İnsanların canlarına ve mallarına zarar vermek isteyenlerin ikaz edilip, teşhir ve tecrit edilmesini isteyen Sözen, vatandaşlardan demokratik tepkilerini ortaya koyarken, bu tepkinin şiddete dönüşmemesi için konusunda dikkatli olmalarını istedi.

Valilik ziyaretinden sonra hastaneyi ziyaret eden heyet, trafik kazası geçirmiş bir vatandaşı ve olaylarda yaralanan yoğun bakımdaki Hamdin Oğuz adlı vatandaşı ziyaret etti.