Siyah sayfayla Danimarka kınandı

Gaziantep'te günlük yayın yapan Oluşum Gazetesi, Hz. Muhammed'e (sav) karikatürle yapılan saldırıyı ilk sayfasını siyah çıkararak kınadı.

İsmini beyaz bir kutu içinde veren gazete, protesto yazısının girişinde, “Danimarka’nın Jyllands-Posten gazetesinde yayımlanan Hz. Muhammed karikatürü, İslam dünyasına ve peygamberimize saldırı niteliği taşımaktadır.” ifadelerini kullanıldı.

Kınama yazısında şu görüşlere yer verildi: “Bu karikatürü yayınlayanlar ve onları destekleyenler, İslam ülkelerinde yaşayan olayların da baş sorumlularıdır. Şiddetin her türlüsünü bizlerde, her sağduyulu vatandaş gibi reddediyoruz. Ancak kamuoyu takdir eder ki, İslamiyeti bilen, yaşayan Müslümanlar, Hz. Muhammed’e, bu şekilde dil uzatılmasına, hakaret edilmesine asla seyirci kalamaz. Bu nedenle Danimarka ve ardından bu karikatürü yayınlayan Norveç’e yönelik tepkileri haklı olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Türkiye, başta olmak üzere, İslam dünyasının fitilini ateşlemek için hazırlanan bir tezgah olduğunu da düşündüğümüz bu çirkin saldırıyı; KINIYORUZ”