‘Siyasete devam etmeyi çok da düşünmüyorum’

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu, siyasete çok da devam etmeyi düşünmediğini kaydetti.

Aslanoğlu, Meclis’te 15 tane Malatya doğumlu milletvekili bulunduğunu ifade eden Aslanoğlu, “Aradan geçen 3.5 yılda biz milletvekilleri olarak Malatya’nın sorunlarının çözümünde bir lobi oluşturamadık. Birlikte hareket edemedik. Bundan sonraki 1.5 yıl için de çok fazla umudum yok. Umarım bir sonraki dönem meclise gidecek olan 7 milletvekili arkadaşımız bu birlik ve beraberliği sağlarlar. Omuz omuza verip Malatya’nın sorunlarını çözüme kavuştururlar.” dedi.

Siyasete devam etmeyi çok da düşünmediğinin altını çizen Aslanoğlu, yine de o günkü şartları değerlendireceğini vurguladı.

Aslanoğlu Malatya’ya hizmet etmek için milletvekili olmanın şart olmadığını ifade ederek, gerekirse milletvekillerinin şoförlüğünü dahi yapabileceğini söyledi.

Malatya’nın en önemli sorunu olan kayısı ile ilgili gerekli tedbirlerin Nisan ayından itibaren alınması gerektiğini belirten Aslanoğlu, köylünün kayısısını hemen satmasını gerektirmeyecek kadar finans ile desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Aslaoğlu, ülkenin ekonomik gidişatını da değerlendirerek, “5 yıl sonra çocuğunu asgari ücretle bir işe sokabilen insanımız sevinecek. Milli ekonomiye sahip çıkmazsak ithal ekonomi ile bir yere gidemeyiz. Kendi öz kaynaklarımızı değerlendirmeliyiz. Sosyo ekonomik çözümler üretemezsek sorunlar giderek büyük ve içinden çıkılmaz bir hal alır. Eskiden bir iş yerinde çalışan işçiler asgari ücretten başlayarak kıdemlerine göre yükselen maaşlar alırlardı. Şimdi ise çalışanların yüzde 90’ı asgari ücret alıyor. Çünkü işe talep çok fazla.” şeklinde konuştu.