Siyasette üslup sorunu var

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Faruk Çelik, ana muhalefet partisi CHP'nin milletin sorunlarına çözüm bulma yerine sertleşme yoluna gittiği belirtti.

Çelik; “Muhalefet çaresizliğinden sertleşmeyi tercih ediyor. Keşke ‘siyasette üslup sorunu yok’ diyebilsek; ama malesef üslup zaman zaman sertleşiyor. Muhalefet partisi yalan yanlış açıklamalarla suni gündem oluşturunca ister istemez buna cevap vermek durumunda kalıyoruz” dedi.
Çelik, mal varlığını açıklayan AK Partili milletvekillerinin tartışmaların ortasında değil de 5 – 10 gün sonra mal varlıklarını açıklamalarının daha şık olacağını vurguladı.

“CHP, İKTİDARI İÇİNE SİNDİREMİYOR”

Cihan Haber Ajansı muhabirinin sorularını cevaplayan AK Parti Grup Başkan Vekili, siyasette üslup bozukluğu olduğunu itiraf ederken, ana muhalefte partisi CHP’ye yüklendi. CHP’nin iktidar partisinin icraatlarını eleştirmek yerine suni gündemleri tercih ederek, salvo atışlarında bulunduğunu anlatan Çelik, “Keşke CHP, yaptığımız icraatları eleştirse, bize doğru olanı gösterse, ama malesef kısır çekişmelerle bizi yıpratmak istiyor. Maliye Bakanı Unakıtan ‘demiş’ diye saldırıya geçiyorlar, kim demiş, kime demiş önemli değil. Öyle birşey yok; ama sanki büyük birşey varmış gibi takdim ediyorlar. Keşke yok diyebilsek; ama siyasette üslup sorunu var. Muhalefet partisi, tahammüllerimizi zorlayan, ağır ithamlarda bulunuyor, biz de milyonlarca insanın iktidarı olarak gerçekleri söylemek amacıyla cevap verme durumunda kalıyoruz. Üslup sorununun ana sebebi CHP’nin milletin iktidarını içine sindirememesinden kaynaklanıyor. Muhalefet düzeysizlikle muhalefet yapmak istiyor.” diye konuştu.

Malvarlığı tartışmalarına da değinen Faruk Çelik, mal varlığı beyanlarının ilgili kurumlara yasalar dahilinde verildiğini, gerekli durumlarda açıklanabileceğini söyledi. “Tartışılan konuyu, tartışanlar da bilmiyor” diyen Çelik, tartışmaların temelinde CHP’nin “Acaba hükümeti imajını bozabilir miyiz” niyeti yattığını kaydetti. Milletin gündeminde işsizlik, eğitim ve sağlık sorunlarının olduğunu anlatan Çelik, “Milletin gündemi, Başbakan Erdoğan’ın mal varlığını açıklaması yok. Bunlar muhalefetin suni gündemleridir.” dedi.

“SONRA AÇIKLASALAR DAHA ŞIK OLURDU”

Aralarında Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez’in de bulunduğu AK Partili üç milletvekilinin mal varlığını açıklamasını da değerlendiren Çelik, “Sadece üç milletvekili değil 13, 53 milletvekili de açıklayabilir. Herkes özgür; ama bu tartışmaların odağında değil de 5-10 gün sonra çıkıp mal varlıklarını açıklasalar daha şık olurdu. Dayatmaların ortasında çıkıp mal varlıklarını açıklamalarını şık bulmadım. Yanlışın senaryo haline getirilip, yanlış oynatılmaya çalışılıyor. Bakanlar arasında görüş ayrılığı yoktur. Başbakanımız medyanın sesine göre tavır almıyor. Aksaklık görürse gereğini yapar; ama hiçbir zaman ‘onun kellesini koparayım’ mantığında olmadı. Net bir duruş sergiliyoruz. ‘kaşının üzerinde gözün var’ deyip davranmıyoruz.” şeklinde konuştu.