Siyasi İletişim Zirvesi’nde gündem sosyal medya

Mediacat Dergisi tarafından düzenlenen Brand Week Istanbul etkinliği kapsamında bir de Siyasi İletişim Zirvesi düzenleniyor.

Mediacat Dergisi tarafından düzenlenen Brand Week Istanbul etkinliği kapsamında bir de Siyasi İletişim Zirvesi düzenleniyor. Dünyadan ve Türkiye’den seçim kampanyası uzmanları bu zirvede buluşacak. Programda, siyasi danışmanlar, akademisyenler, araştırmacılar, gazeteciler ve sosyal medya uzmanları çeşitli oturumlarda tecrübe paylaşımında bulunacak.

Tüm gün sürecek zirve; seçim kampanyası nasıl planlanır, strateji nasıl tespit edilir, strateji tespitinde araştırmadan nasıl yararlanılır, mesaj nasıl geliştirilir, kampanya nasıl yönetilir, sosyal medya araçları nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarının tartışılacağı, işin pratiğine yönelik bir organizasyon olacak. Zirvenin açılış konuşmasını ve moderatörlüğünü yapacak Necati Özkan, program ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Özellikle yaklaşan seçimlerde oy kullanacak olan genç seçmenler internetin, sosyal medyanın içine doğan insanlar. Bu kuşak email dahi kullanmıyor; anlık mesajlaşma servisleriyle haberleşiyor. Bunun ne demek olduğunun farkında olmayan siyasetilerin, bu teknolojiden yararlanması ve bu teknoloji vasıtasıyla seçim kazanması kolay gözükmüyor.
Zirve katılımcılarından Amerikalı önemli bir siyasi danışman ve teknoloji şirketi Election Mall’un CEO’su olan Ravi Singh’in bu zirvedeki varlık nedeni internet ve sosyal medya tabanlı seçim kampanyaları… Ravi Sigh, dünyanın çeşitli ülkelerinde bizzat uyguladığı örnekleri anlatarak Türk siyasetçisine yol gösterecek. Yine İtalya’dan Spindoctor şirketinin CEO’su olan Marco Cacciotto ‘Siyasi Markalama’ başlığıyla yapacağı konuşmada son İtalyan genel seçimlerinde sürpriz bir sonuçla siyaset sahnesine yükselen Grillo vakasının arka planının konuklarla paylaşacak. Kurulduğu günden bu yana AK Parti kampanyalarını yöneten ekibin lideri Erol Olçak da zirvenin konuşmacıları arasında.”