“Size namuslu kadın bulduk” tuzağı!

'Evlenmeyi düşünür müsünüz?' teklifine 'evet' yanıtını veren bu erkekler öyle bir tuzağa düşürüldü ki...

MANİSA’nın Salihli İlçesi’nde, “Size namuslu kadın bulduk” diyerek, imam nikahıyla evlendirdikleri dul erkekleri dolandırdıkları ileri sürülen bir çetenin biri kadın 2 üyesi tutuklandı.

Salihli’de para karşılığı dul erkekleri kendi şebeke elemanları ile evlendirip dolandırıcılık yaptığı belirlenen bir çeteye darbe vuruldu. Çok sayıda dul erkeği bu yolla dolandırıp, haksız kazanç elde ettiği ileri sürülen çete, Afyonkarahisar’da yaşayan Ahmet Altın’ın dolandırılmasıyla ortaya çıktı. Çete üyeleri iddiaya göre dul olan Ahmet Altın’a, yakınlık kurup, “Size namuslu kadın bulduk. Evlenmek istermisiniz?” diyerek, teklifte bulundu. Çete üyesi olan K.G. ile tanıştırılan Ahmet Altın evlenmeye karar verdi. Ahmet Altın ve K.G. imam nikahının ardından birlikte yaşamaya başladı.

Bu arada Ahmet Altın imam nikahlı eşi K.G.’ye takı takıp, para verdi. Ancak K.G. evliliklerinden kısa bir süre sonra Manisa Salihli’deki yakınlarının hasta olduğunu ve onları görmesi gerektiği söyleyip Afyonkarahisar’dan ayrıldı. Altın, eşi K.G.’nin dönmemesi üzerine Salihli’ye gidip, eşini aradı ancak tüm çabalarına rağmen bulamadı. Bu sırada çetenin lideri olduğu iddia edilen Y.A., Altın’a bu defa çetenin başka kadın üyesi olan A.D.’yle tanıştırdı. Bir süre de A.D. ile birlikte olan Altın, dolandırıldığını anlayınca Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü’ne başvurdu.

Afyonkarahisar polisi Y.A. ve K.G.’nin Salihli’de yaşadığını tespit etti. Bunun üzerine Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bilgi verildi. Salihli polisi, dün öğle saatlerinde iki şüpheliyi evlerinde yakaladı. Şüphelilerin daha önce de pek çok benzer dolandırıcılık olayına karıştıkları belirlendi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen iki şüpheli, sevk edildikleri adliyede tutuklandı. Diğer çete üyesi A.D.’nin ise arandığı bildirildi. Altın’ın, ne kadar takı ve parasının dolandırıldığı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.