Slaven Bilic: Takımımızın dışarıya atılacağını düşünmüyorum

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Tromsö karşısında hak ettikleri bir galibeyet aldıklarını belirterek, CAS'ın alehte bir karar vereceğini düşünmediğini söyledi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Tromsö karşısında hak ettikleri bir galibeyet aldıklarını belirterek, CAS’ın alehte bir karar vereceğini düşünmediğini söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Slaven Bilic, daha önceki açıklamalarında sezonun en önemli karşılaşmalarından birini oynayacaklarını söylediğini hatırlatarak, “Bunun en büyük sebebi ilk maçı 2 -1 kaybetmiştik. Rövanşta da işi kolaylayabilmek için 3 gol atmamız gerekiyordu. Bu da kolay bir şey değil. Bir de Norveç takımı varsa bu o kadar kolay olmuyor. İlk yarıda ceza alanına yeterince giremedik; ama oyunun kontrolü bizdeydi. İkinci yarı başlangıcında daha çok ceza alanına girdik, daha çok orta yaptık. Baskımızı daha çok arttırdık. Oyuncu değişikliğimizi de sonuç verdi. 3. golü bulsaydık fişi çekmiş olacaktık. Rakip takım da son 10 dakika risk aldı, bizim oyuncularımız da yoruldu. Sonuç olarak hak ettiğimiz bir galibiyet aldık. Hedefimiz de burayı hasarsız geçip UEFA’da gruplara kalmaktı. Bunu da başardık.” şeklinde konuştu.

UEFA’dan kura çekimine gelmemeleri yönünde kulübe bir mektup geldiği ve bu konuda fikri sorulan Bilic, “Karar ne olur bilmiyorum. Neticede bizim elimizde olan bir şey değil. Olumsuz karar çıkarsa bize ve oyunculara çok büyük haksızlık olur. Buraya gelen 60 bin taraftara çok büyük haksızlık olur. Bu karar dün açıklanmalıydı ya da daha önce açıklanmalıydı. Yarın açıklanacak olması hiç adil değil. Fakat ben dışarıya atılacağımızı düşünmüyorum. Takımımızın dışarıya atılacağını düşünmüyorum.” cevabını verdi.

Atiba Hutchinson’un performansıyla ilgili de konuşan Bilic, “Performansıyla bu sezon ligde öne çıkan oyunculardan biri. Benim ve teknik heyetin bildiği bir futbolcuydu. Bonservis bedeli de verilmeden kadroya katıldı. Taraftarların ve takım arkadaşlarının performansına gösterdiği reaksiyon, bizim için yeterli veriler. Beklentilerimizin gerçekleştiğini görmek mutluluk verici.” ifadelerini kullandı.