SMS ile Başbakan’dan yardım istedi

Belediye Başkanı Güven Gülüm, belediye personeline maaş ödeyebilmek için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan SMS yoluyla yardım istedi.

Erzurum merkeze 10 kilometre uzaklıktaki Dadaş Belde Belediyesi’nde başkanla birlikte 30’u işçi toplam 39 çalışanın aylardır maaş alamaması Başkan Güven Gülüm’ü harakete geçirdi. Başkan Güven Gülüm, yaklaşık 2.5 yıldır Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler’den destek istediğini ancak, “Belediyeler Yasası’nı kim çıkardı ise gidin ondan para alın” yanıtını alması üzerine Başkan Recep Tayyip Erdoğan’dan SMS ile yardım istediğini söyledi.

Belediye çalışanlarının yıllardır düzenli maaş alamadığını belirten Gülüm, yaklaşan yılbaşı ve Kurban Bayramı’nda personeline para ödeyememenin sıkıntısını yaşıyor. Başkan Gülüm, “Mali sıkıntı içindeyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Küçükler’den yardım istedim. Sayın Başkan, ‘Erzurum’un parasını kimseye veremem. Yasayı kim çıkardıysa gidin parayı ondan alın’ diyerek yardımda bulunmadı. Bayram öncesi işçilerin içinde bulunduğu durum beni üzdü. Hem yılbaşı hem de bayram bir arada geldi. Ben de personele para ödeyemeyince Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a işlerinin yoğunluğu dolayısıyla telefonla görüşmek yerine bir mesaj çektim.” dedi.

Başkan Gülüm mesajında; “Canım başbakanım. Sizleri rahatsız etmek istemezdim. Ama çok dardayım. Bayram dolayısıyla ödeme yapamadım. Çok muzdaribiz. Bize yardım ederseniz memnun oluruz. Ellerinden öperim” ifadelerini kullandığını bildirdi. Gülüm, geçtiği mesaj sonrası Başbakan’ın danışmanlarının kendisini arayarak konuyu Başbakan Erdoğan’a ileteceklerini söylediklerini ifade etti. Gülüm, “İnşallah Sayın Başbakanımız bizi bayramda mağdur bırakmaz” diyerek sözlerini tamamladı.