Soba 3 can daha aldı

Ankara'nın Demetevler semtinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen aile bireylerinden 3'ü hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, Demetevler 2. Cadde 71 numaralı dairede bu sabah saatlerinde meydana gelen olayda ilk olarak saat 02:00’da 74 yaşındaki Emine Dölek sobadan sızan gazdan zehirlenerek hayatını yitirdi. Durumu akrabalarına haber veren diğer aile fertleri, sobadan çıkan korbonmonoksit gazını farkedemeyince zehirlenerek bayıldı. Emine Dölek’in ölüm haberini alarak olay yerine gelen aile yakınları zili çalmalarına rağmen kapıyı açan olmayınca, aile fertlerinin hastaneye kaldırılmış olabileceğini düşünürek hastaneleri aradı. Aramalar sonuç vermeyince aile yakınları bir süre sonra çilingir çağırarak kapıyı açtırdı ve evde baygın haldeki Emine Dölek’in oğlu Burhan Dölek (52) eşi Gülbahar Dölek (40) ve çiftin oğlu İsmail Dölek (19) ile Emine Dölek’in kızı Şükran Oruç’u (56) baygın bir şekilde buldu.

Olayda Emine Dölek’in yanı sıra, Gülbahar Dölek, Şükran Oruç hayatını yitirirken; Burhan Dölek ve İsmail Dölek hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Öğle saatlerine doğru eve gelen savcının incelemesinin ardından cenazeler Sincan’daki Cimşit Mezarlığı Morgu’na kaldırıldı. Cenazeler yarın defnedilecek.

Öte yandan aile yakınları, Dölek ailesinin evindeki soba borusunun uzun süredir temizlenmediğini belirterek, gelen itfaiye ekiplerinin zehirlenmenin nedeni tıkalı soba borusu olarak açıkladıklarını ve boruları temizleyerek evden ayrıldıklarını belirtti.

Dölek ailesinin komşuları ise olayı, “Gece 02:00’da babaanne ölmüş. Baba telefon açmış (Annem öldü, benim hanımda tuhaf) diye. Gelenler kapı açılmayınca sabaha kadar beklemişler. Sabah çilingirle kapıyı açtırdılar” diye konuştu.