Soba zehirlenmelerine dikkat!

Son 2 günde yurt genelinde yaşanan soba zehirlenmelerinde 4 kişi öldü; 235 kişi tedavi altına alındı.

Türkiye’nin değişik illerinde etkili olan rüzgar ve fırtına, soba zehirlenmelerini de beraberinde getirdi. Yurt genelinde, dün ve bugün meydana gelen olaylarda Gaziantep ve Konya illerinde 4 kişi soba zehirlenmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Kayseri, Konya, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş ve Malatya’da karbonmonoksit gazından etkilenen 235 kişi, hastanelerde tedaviye alındı.

Gaziantep’te, Osman (69) ve Ayşe Karaoğlan (69) çiftti, sabah saatlerinde evlerinde ölü bulundu. Yaşlı çiftin, sobadan sızan gazdan zehirlendikleri belirlendi.

Kentte dün meydana gelen ayrı bir olayda ise Abbas ve Cemile Uzun sobadan zehirlenmiş, Abbas Uzun olay yerinde hayatını kaybederken Cemile Uzun hastanede tedavi altına alınmıştı. Gaziantep’te bugün meydana gelen diğer olaylarda ise sobadan zehirlenen 12 kişi hastanelerde tedavi altına alındı.

Öte yandan, Konya’da dün Mehmet Aytek sobadan sızan gazdan hayatını kaybetti. Eşi Havva Aytek ile sobadan zehirlenen 14 kişi de hastanelerde tedaviye alındı. Son 2 günde Kayseri’de 62, Kilis’te 23, Kahramanmaraş’ta 120 ve Malatya’da 4 kişi soba zehirlenmesi neticesi hastanelere kaldırıldı.