Sobadan sizan gazdan zehirlenen aile ölümden döndü

Izmir'in Karsiyaka ilçesi Bayrakli semtinde oturan Koyun ailesi kömür sobasindan sizan karbonmonoksit gazindan zehirlendi.

Alinan bilgiye göre, olay, Bayrakli 1620/20 Sokak, numara 6/3’de saat 01.00 siralarinda meydana geldi. Sobadan sizan gazin kokusundan uyanan Nesegül Koyun (41), isçi emeklisi kocasi Lüfü Koyun (45) ile lise ögrencisi olan ogullari Ridvan (15) ve Abdülkadir Koyun’u (15) baygin halde buldu. Daha sonra esini ve çocuklarini uyandiran Nesegül Koyun, komsularindan yardim istedi. Ölümle bulun buruna gelen Koyun ailesi, komsularinin yardimiyla Tepecik Egitim ve Arastirma Hastanesi’ne kaldirildi. Tedavi altina alinan 4 kisinin de hayati tehlikelerinin bulunmadigi ögrenildi.
Sobayi aksam saat 19.00 siralarinda yaktiklarini ve gece 24.00’e dogru uykuya daldiklarini söyleyen Lütfü Koyun, “Esim sayesinde kurtulduk. Esim uyanip da bizi uyandirmasaydi Allah korusun, hepimiz ölebilirdik.” dedi.
Ev hanimi Nesegül Koyun ise, kömür kokusuyla bir anda uyandigini belirterek, “Üzerimde bir agirlik ve halsizlik hissedince hemen esimi ve çocuklarini uyandirdim. Komsularin yardimiyla hastaneye geldik. Allah’a sükür durumumuz iyi.” dedi.