‘Şöhret ve para fazla geldi’

Performansının yükselişinin en önemli nedeninin evlenmesi olduğunu söyleyen Denizlisporlu futbolcu Yusuf Şimşek, “Şöhret ve para fazla geldi.

Kalyon Oteli’nde yapılan “Memorial 11 Altın Adam” yarışmasının jüri toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yusuf, Fenerbahçe’de 3,5 yıl oynadığını, bu sürede ilk 1,5 yıl iyi şeyler yaptığını kaydetti.

Bekar olduğu için özel hayatına dikkat etmediğini anlatan Yusuf, “Şöhret ve para fazla geldi. Büyük takımda oynamak zor. Fenerbahçe’de hep sağ tarafta veya ön liberoda oynadım. Denizlispor’da serbest oynadım ve yükselişe geçtim. Yükselişimin en önemli sebebi de evlenmem oldu” dedi.

Ankaragücülü Ceyhun Eriş ise Fenerbahçe’de 2 sene oynadığını hatırlatarak, ”Oynadığım dönemde kötü performans sergilediğimi düşünmüyorum. Oynadığım diğer takımlarda şimdiki performansıma yakın bir performans sergiledim. Büyük takımlarda alamadığımız özgürlüğü, serbestliği ve sabrı, Anadolu takımlarında daha fazla alıyoruz. Şimdi yaşımız itibariyle de daha olgunuz. Yaşım daha 29, 5-6 sene daha futbol oynayacağım” diye konuştu.
Ceyhun, Ortega ile ilgili bir soru üzerine, bu konuda daha önce çok açıklama yaptığını belirterek, “Ortega benim yüzümden alkolik olmuş” diye espri yaptı.

BEŞİKTAŞLI GÖKHAN ZAN: ÖNEMLİ OLAN BAŞARININ SÜREKLİLİĞİ

Beşiktaşlı Gökhan Zan, şu anda takımın durumunun iyi olduğunu, ikinci yarıda daha iyi olacaklarını söyledi.
İkinci yarıya en iyi şekilde hazırlandıklarını dile getiren Gökhan, “Bu çalışmamızın verimini Ankaragücü maçında aldık. Sezon sonuna kadar bu şekilde devam edeceğiz. Önemli olan başarının sürekliliğidir” dedi.

(A) Milli Futbol Takımı eski antrenörü Mehmet Özdilek ise olaylı İsviçre maçından sonra kendi isteğiyle istifa ettiğini belirterek, “Olaylar yaşandıktan sonra kendi irademle düşüncelerimi toplumla paylaştım. Yaptığım hareketin çok doğru olmadığını düşünerek istifa ettim” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, genç milli takımda görev yaptığı dönemde bir teknik adamın yaşayabileceği her türlü başarıyı yaşadığını anlatarak, “Avrupa Şampiyonluğu, Dünya dördüncülüğü yaşadım. Kurumun içinde bir sıçrama bekledim. Bu sıçrama gerçekleşmeyince de ayrıldım. Milli takımda yeniden bir yapılanma vardı, benim bunu bekleyecek zamanım yoktu. Bana da ‘ne düşünüyorsun’ diye kimse sormadı. Kendi isteğimle milli takımdaki görevimi bıraktım” şeklinde konuştu.