Şöhretler cezaevinde maç yaptı

Eski milli futbolcular, Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklularla maç yaptı.

Eski milli futbolcular, Bandırma M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalan tutuklu ve hükümlülerle halı saha maçı yaptı.

Balıkesir’in Bandırma ilçesine gelen eski milli futbolcular, önce geçen ay 20 yaşındaki Fatih Uğur’un ölümüyle sonuçlanan trafik kazasına karışan eski Fenerbahçeli futbolcu, Bandırmaspor’un eski teknik direktörü Erdi Demir’i ceza evinde ziyaret etti.

Kazada yaşamını yitiren Fatih Uğur’un ailesini de ziyaret ederek ”baş sağlığı” dileyen futbolcular, Bandırma Çocuk Yuvasında da çocuklarla bir araya geldi.

Ziyaretlerin ardından yeniden ceza evine giden eski futbolcular Cemil Turan, Rıdvan Dilmen, Hami Mandıralı, Cem Pamiroğlu, Şenol Ustaömer, Nevruz Şerif, Serdar Şenkaya, Yalçın Satılmış, Taygun Erdem, Kemalettin Şentürk, Abdullah Efendiler, Nurettin Yıldız, Zorbay Kalkan ve Hakkı Çakar, tutuklu ve hükümlülerle halı saha maçı yaptı.

5’er kişiden oluşan takımlardan ”Şöhretler Takımı”nda Nurettin, Rıdvan, Kemalettin, Hami ve Serdar ilk 5’te yer alırken, Nevruz, Yalçın, Taygun, Zorbay ve Abddullah ise sonradan oyuna girdiler.

Erdi Demir’in de tutuklu ve hükümlerle birlikte sahaya çıktığı, ilk yarısı 4-3 ”Şöhretler Takımı”nın üstünlüğüyle biten karşılaşma, 7-7 berabere sona erdi. Eski milli futbolcuların oluşturduğu takımda golleri Rıdvan (3), Hami, Kemalettin, Serdar ve Yalçın attı. Ceza evinde bulunan Erdi Demir ise ilk yarıda tutuklu ve hükümlülerin olduğu takımda, ikinci yarıda ise eski milli futbolcuların oluşturduğu takımda oynadı.

Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, maçın ardından eski milli futbolcular adına Cemil Turan’a teşekkür plaketi verdi. Cemil Turan da Başsavcı Arslan ile İnfaz Kurumu Müdürü Ömer Ekinci’ye Fenerbahçe forması hediye etti.

Bu arada Cemil Turan, maçtan önce gazetecilere yaptığı açıklamada, Bandırma’ya acı bir olay nedeniyle geldiklerini belirterek, ”Keşke başka bir ortamda gelseydik. Ceza evinde yatan arkadaşımız ile kazada ölen gencin ailesini ziyaret ettik” dedi.