Şok! Fenerbahçe kulübü satılıyor

Avrupa'nın 'blog' sitelerinde F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Arap şehyleriyle Fenerbahçe'nin satışı için görüştüğü dedikoduları çalkalanıyor.

Daha bir sene önce de Abramovic’in F.Bahçe’yi satın almak için uğraştığı iddia edilmişti. Son bir iddia da Gürcistan’dan geldi. Dünya futbolundan yer almak isteyen Gürcistan’ın ünlü petrol devi Wissol Grup’un F.Bahçe’nin hisselerine göz diktiği iddia edildi.

Gürcü Ligi’nde fırtına gibi esen Wissol Avaza takımının da sahibi olan şirketin öncelikle, Azeri ve Ermeni Liglerinden takımlarla anlaşıp, ardından İngiltere Premier Ligi’ne el atmadan Türkiye’den bir devi ele geçirmeye çalıştığı iddia edildi. 8 milyar dolarlık bir futbol bütçesi ayıran Wissol Grup’un Başkanı Samson Pkhakadze’nin tam bir futbol delisi olduğunun altı çizildi.

2015 Olimpiyat Oyunlarını düzenlemek için aday olan Gürcistan’ın üyeliğini de destekleyen Wissol Grup’un BP ve Shell gibi dünya devleriyle yarışmak için reklam aracı olarak futbolu kullanmayı planladığı iddia edildi. Bu haberler Amerikan finans kanalı Global News Channell’de yer alan “in focus” isimli programda yer aldı.