Sokak çocukları kermes açtı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Akınal ve Güvenevi Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezleri'nde yaşayan çocukların el emeği göz nuru ile yaptıkları takı, vitraj ve ahşap kaplama gibi el işleri kermesle görücüye çıkarıldı.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezleri’nde meslek eğitimi gören çocuklar, 8 aylık çalışmalarının ürünlerini bir kermes ile görücüye çıkardı. Büyükşehir Belediyesi Akınal ve Güvenevi Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezleri yetkilileri, kermesin amacını “Çocukların neler yapabildiklerini göstermeleri ve başarılı olma hissini tatmaları” olarak açıkladı.

Yetkililer, sokak çocuklarına verilen mesleki eğitimin önemini vurgularken, meslek öğrenmenin çocukları istenmeyen davranışlardan uzaklaştırdığını kaydetti. Bu yüzden Akınal ve Güvenevi Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezleri’nde çocuklara meslek eğitimi verdiklerini vurgulayan yetkililer, kermeste 8 aylık eğitim sonucu ortaya çıkan ürünlerin sergilendiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Sokak Çocukları Rehabilitasyon Merkezleri yetkilileri, kermese gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını belirterek, Gaziantep halkının ilgisinden dolayı duydukları mutluluğu dile getirdi.