Sokak ortasında el bombası patladı

Beyoğlu'nda, sokak üzerine atılan el bombasının patlaması sonucu çevrede maddi hasar meydana geldi.

Dolapdere Bülbül Mahallesi Gölbaşı Sokak üzerinde sabah saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Sokakta meydana gelen patlama sonrası çevredeki binaların camları kırılırken, bir araçtada da maddi hasar oluştu. Patlama çevre sakinleri arasında paniğe neden olurken, dışarı çıkan vatandaşlar iki kişinin koşarak uzaklaştığını gördü. Patlamanın bir binanın dış kapı merdivenleri üzerinde meydana geldiği anlaşılırken, polis, duvara bazı parçaların saplandığını gördü. Patlama sonrası olay yerine gelen polisler çevre güvenliğini alırken, patlayıcının cinsi belirlenenmeye çalışıldı. Sokakta plastik parçalar belirlenirken, bir de fünyeye benzer bir parça bulundu. Sokak üzerinde bulunan parçaları inceleyen polis, bomba uzmanının gelmesini bekledi. Bitişikteki gecekondunün çatısındada arama yapılırken, polis patlamanın meydana geldiği binadaki vatandaşların ifadesini aldı.

Bomba uzman ekibi sokakta bulunan parçaları incelerken, bulunan fünye ve diğer parçalar ışığında patlamaya el bombasının yol açtığını belirledi. Polis, olay sonrası kaçan şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Patlamanın sokağın boş olduğu bir saatte meydana gelmesi can kaybını önledi.

Bu arada, patlamayla büyük korku yaşayan çevre sakinleri ve binada oturan yaşlı bir vatandaş, ne olduğunu anlayamadıklarını söyledi. Bir kadın gürültünün yanısıra gecekondusunun da sallandığını belirtti.