Sokak sokak Pakistan’a yardım topluyorlar

Şanlıurfa Şair Abdi İlköğretim Okulu İzci Grubu, öğretmenleriyle birlikte Eyyüp Nebi Mahallesi'nde evleri ve işyerlerini dolaşarak Pakistanlı depremdezeler için yardım topluyor.

Çocukların bu yaşta yardımlaşma bilincini öğrenmelerini taktirle karşılayan esnaf ve yardımsever halk izcileri eli boş çevirmiyor. Çocukların aynı zamanda ailelerinden aldıkları bir günlük harçlığı da Pakistanlı depremze akranlarına bağışladığını söyleyen okulun izci grubu başkanı Muharrem Çelik, “Pakistan’da yaşanan deprem felaketinden sonra sokaklarda kalan aç susuz insanlar için bizler minik izci grubumuzla bir yardım kampanyasını başlattık. Daha önce para yardım kampanyasını başlatmıştık. Bu yardım konusunda özellikle aileler çok duyarlılar. Bulunduğumuz mahalle kenar mahalle olmasına rağmen en fazla bu bölgede yardım topladık. Çünkü fakir insanların gönülleri oldukça zengin. Bizlerde fakir halkla birlikte acıları paylaşmak için bu kampanyayı başlattık” dedi.

Şanlıurfa Şair Abdi İlköğretim Okulu izci grubu öğrencilerinden İbrahim Şen ise, Pakistanlı depremzede çocuklar için çekirdek, çikolata ve oyuncaklarını bağışlamış.

Şanlıurfa Şair Abdi İlköğretim Okulu Müdürü Halil Demirtaş, çocukların küçük yaşta yardımlaşma duygusunu geliştirmek için böyle bir kampanya başlattıklarını belirterek, topladıkları kuru gıda yardım malzemelerinin önümüzdeki günlerde Pakistan’a gönderileceğini söyledi.