Sokaklara konulan büzler tehlike oluşturuyor

Edirne Balediyesi Fen İşleri tarafından mahalle aralarına konan 2 tonluk beton büzler mahalle halkı için büyük tehdit oluşturuken, esnaf ise işyerleri önlerine konan büzlerin kaldırılmasını istiyor.

Çalışma başlamadan gelişi güzel konulan büzler hem yetişkinler hemde küçük çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor. Özellikle işyerleri önlerine konan malzemeler esnafın tepkisini çekiyor.

Çokokumuş apartmanı yöneticisi Nihat Çorbacı, Fen işleri yetkilileri tarafından kimseden izin alınmadan büyük beton büzlerin işyeri ve apartman önlerine gelişi güzel konduğunu belirterek “Çalışma başlamadan önce her biri 2 ton ağırlığında olan büzler çalışma yapılacak olan mahalle ve sokak aralarına kondu. Bunların aralarında küçük çocuklar oyun oynuyor. Araç sahipleri ise park yeri bulmakta zorluk çekiyor. Bunlardan biri aracın veya insanın üzerine düşerse çok kötü olur. Ya çalışmayı biran önce başlatsınlar yada bunları kaldırsınlar” diye konuştu.

Uzunkaldırım caddesinde market sahibi Ahmet Yüksel de, işyerinin önüne konulan büyük beton büzlerden dolayı mal indiremediğini söylüyor. Kazı çalışmalarının başlamadan önce işyeri önlerine konan büzlerin kaldırılmasını istediklerini ifade eden Yüksel, “İşlerimiz her geçen gün kötüye gidiyor. Siftah yapamadan kepenk kapatıyoruz. Birde dükkan önlerine büzlerin konması işleri iyice azalttı. İşyerimin önüne araba dahi giremiyor. Toptancı dükkana mal dahi indiremiyor. Bir kişi geçecek kadar boşluk bıraktılar.” dedi.

Edirne Belediyesi Fen İşleri yetkilileri, mahalle aralarına konan büzleri kimseye engel olmayacak şekilde koyduklarını belirterek, “Çalışma yapacağımız mahalle veya sokak aralarına beton büzleri önceden indiriyoruz. Bunları uygun olan boş yerlere sırayla diziyoruz. Bazı sokaklarda boş yer olmadığı için apartman ve işyeri önlerine koymak zorunda kalıyoruz. Bunları koyarkende apartman ve işyerinin giriş ve çıkışını engelleyecek şekilde de koymuyoruz. Yer altı su toplama kaız çalışmalarına en kısa zamanda başlayacağız.” açıklamasında bulundu.