Soluduğu çakmak gazından öldü iddiası

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, arkadaşı ile birlikte çakmak ile oynayan ve kalp rahatsızlığı bulunan 15 yaşındaki Atakan A.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, arkadaşı ile birlikte çakmak ile oynayan ve kalp rahatsızlığı bulunan 15 yaşındaki Atakan A.’nın, çakmak gazını soluyunca kalp krizi geçirip öldüğü iddia edildi.

İddiaya göre olay şöyle gelişti: Gölcük ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet Parkı’nda oturan Atakan A. ve yanında bulunan arkadaşları çakmakla oynamaya başladı. Özel bir sağlık meslek lisesine kayıt yaptırdığı ve kalp rahatsızlığı bulunduğu öğrenilen Atakan A., çakmakla oynarken bir anda gazı içine çekti. Atakan A.’nın fenalaştığını gören arkadaşları hemen 112 ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler gencin hayatını kaybettiğini belirledi. Gölcük Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Atakan A.’nın cenazesi, daha sonra Kocaeli Asri Mezarlık Morgu’na getirildi. Yapılan adli incelemenin ardından gencin cenazesi, Gölcük Merkez Camii’nde kılınan öğle namazı sonrasında 17 Ağustos Mezarlığı’nda toprağa verildi. Polis, olayla ilgili tahkikat başlattı.