Son arzusunu gerçekleştiremedi

CHP’li Ali Dinçer yoğun bakımdan çıkamayıp dün vefat etti.

Lenf kanserini yenen, karaciğer nakliyle sağlığına yeniden kavuşan Dinçer, “Düğününde kızımla dans edeceğim” demişti

Yüksek ateş nedeniyle geçtiğimiz cuma günü kaldırıldığı İbni Sina Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde tutulan TBMM Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer, dün öğle saatlerinde hayata veda etti. Hastaneye kaldırıldığında kalbi iki kez duran ve yeniden hayata döndürülen Dinçer, 5 gündür yoğun bakımda tutuluyordu. İbni Sina Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Murat Akal, “Lenfoma tedavisi sonrası karaciğer transplantasyonu ameliyatı geçirmiş olan Dinçer’in, bünyesinde normal insanlarda hastalık yapmayacak mikro organizmaların neden olduğu ’septik şok’ diye adlandırılan bir tablo gelişti. Buna bağlı çoklu organ yetmezliği ve kanama, pıhtılaşma sistemlerinde meydana gelen bozukluklar nedeniyle kendisini kaybettik” dedi.

Dinçer için bugün saat 11.30’da TBMM’de tören düzenlenecek. Dinçer’in cenazesi, Kocatepe Camii’nde öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından, Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilecek. Geçen yıl lenfoma olarak adlandırılan lenf kanserine yakalanan ve başarılı bir tedavi sürecinin sonunda hastalığı yenmeyi başaran Dinçer’in, tedavi sürecinde karaciğeri iflas etmişti.

YAPILACAK ÇOK İŞ VAR

Dinçer’in, kanserin ve buna bağlı tedavinin sonucu olarak bağışıklık sistemi zarar görmüş ve bunun sonucunda hepatite bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulmuştu. 22 Aralık’ta ameliyata alınan ve 8 saat süren bir operasyonla nakil işlemi tamamlanan Dinçer, olumlu geçen tedavi sürecinin ardından hastaneden taburcu olmuştu. O gün bir basın toplantısı düzenleyen Dinçer, ameliyata girerken ’ya buraya kadar ya da bundan sonra devem edeceğiz’ diye düşündüğünü belirterek, “Yapacak çok iş var daha. Kızımın düğününde dans edeceğim onunla” demişti. 31 Ocak’ta TBMM’ye giderek Genel Kurul oturumuna katılan Dinçer, Meclis kürsüsüne çıkarak organ bağışı çağrısı yapmıştı.

ERDOGAN’DAN BAYKAL’A TELEFON

Dinçer’in hastanedeki son ziyaretçisi Başbakan Erdoğan oldu. Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle yoğun programından zaman ayıran Erdoğan, Dinçer’in ölümünden bir saat önce ziyaret etti. Yoğun bakımda olduğu için göremediği Dinçer’in kardeşine ve ailesine üzüntüsünü ileten Erdoğan, vefat haberinin ardından da CHP lideri Deniz Baykal’ı telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletti.

GENEL KURUL YASA BOĞULDU

TBMM Genel Kurulu’nda, hayatını kaybeden Meclis Başkanvekili ve CHP Bursa Milletvekili Ali Dinçer için saygı duruşunda bulunuldu. TBMM Başkanvekili İsmail Alptekin, Dinçer’i kaybetmenin büyük üzüntüsü içinde olduklarını ifade ederek, Dinçer’in ailesine, CHP camiasına ve Meclis’e başsağlığı diledi. Daha sonra, Dinçer için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. CHP sıralarından birine, Dinçer için bir demet çiçek konuldu ve taziye defteri açıldı. AK Parti, Anavatan Partisi ve DYP milletvekilleri, CHP’lilere başsağlığı dileklerini iletti. Çok büyük bir acı içinde olduğunu söyleyen milletvekilleri, oturdukları yerden Ali Dinçer için konuşma yaptı.