‘Son kez annemi aradım’

KARTALKAYA'da hafta sonu tatilini geçiren aktör Kaan Urgancıoğlu ile arkadaşı Alp Yerebakan, çam ağaçlarının arasında snowboard yaparken kayboldu.

6 saat sonra donmak üzereyken Jandarma Dağ Arama Kurtarma Timi tarafından arkadaşıyla kurtarılan Kaan Urgancıoğlu, “Bir ara öleceğimi düşündüm. Telefonun çektiği bir yerde son kez annemi aradım” dedi. Karakoldan otele geçen Urgancıoğlu ve Yerebakan yaşadıkları korku dolu anların ardından İstanbul’a döndü.
Televizyonlarda yayınlanan ‘Kampüsistan’, ‘Azap Yolu’ ve ‘Ah polis olsam’ gibi dizilerde dol alan Kaan Urgancıoğlu, arkadaşı 26 yaşındaki Alp Yerebakan ile hafta sonu tatili için Kartalkaya’ya geldi. Bu sabah saat 10.00 sıralarında snowboard yapmak için otelin pistine giden, Kaan Urgancıoğlu ile Alp Yerebakan kayarken, pistten ayrılarak çam ağaçları ile kaplı ormanlık alanda girince yollarını kaybetti. 112 Acil’i arayan Kan Urgancıoğlu, kaybolduklarını söyleyerek yardım istedi. 112 Acil, Bolu Jandarma Komutanlığı’nı arayarak kaybolan 2 kişi hakkında bilgi verdi. Bir süre sonra kayıp iki arkadaş ile telefon irtibatı kesildi.

KURTARMA TİMİ KARDA İZLERİ TAKİP ETTİ

Kartalkaya’da bulunan Jandarma Dağ Arama Kurtarma Timi, Kaan Urgancıoğlu ve Alp Yerebakan’a cep telefonu ile ulaşamayınca, karda bıraktıkları izleri takip ederek arama çalışması başlattı. Kar motosikleti ve kayaklı timin, orman içinde yaklaşık 6 saat süren çalışması sonucu Kaan Urgancıoğlu ve Alp Yerebakan donmak üzereyken bulundu. Pistlerden yaklaşık 8.5 kilometre uzaklıkta Sarıalan Mevkii’nde bulunan Kaan Urgancıoğlu ve Alp Yerebakan, jandarma aracına alınarak Kartalkaya’da bulunan jandarma karakoluna götürüldü.

ÖLECEĞİMİ ZANNETTİM

Bir gazeteciyi canlandırdığı dizide başrol oynayan Kaan Urgancıoğlu, Kartalkaya’ya düşen bir uçağın enkazına ulaşmaya çalışmıştı. Bugün 6 saat boyunca Kartalkaya’da kurtulmayı bekleyen, arkadaşı ile birlikte donma tehlikesi geçiren Kaan Urgancıoğlu’nun yaşadığı korku ve endişenin gözlerine yansıdığı görüldü. Jandarma karakolunda arkadaşı ile birlikte ikram edilen çayı içen Kaan Urgancıoğlu, şöyle konuştu; “Snowboard yaparken pistin yanında bulunan alana geçmek istedik. Çam ağaçlarının bulunduğu alana doğru kayarken, pistlerden uzaklaştık. Yolumuzu bulmaya çalışırken daha da uzaklaştık. Cep telefonu sadece acil çağrılara açıktı. Bizde 112 Acil’i arayarak kaybolduğumuzu bildirdik. Jandarma yaptığı arama sonucu bizi buldu. Bir an ölceğimi düşünerek, telefonun çektiği bir yerde son kez annemi aradım.”

EVİNE DÖNDÜ

Karakoldan otele geçen Kaan Urgancıoğlu ve Alp Yerebakan yaşadıkları korku dolu anların ardından İstanbul’a döndüler.