Sorumsuzluk Aslı’nın canına mal oldu

Aslı, ilaçlama yapıldıktan sonra kapağı açık bırakılan sitenin foseptiğine düşerek can verdi.

Antalya’da annesinin börek alması için yandaki komşuya
gönderdiği 8 yaşındaki Aslı, ilaçlama yapıldıktan sonra kapağı açık bırakılan sitenin foseptiğine düşerek can verdi.

Teomanpaşa Mahallesi Sinem Sitesi A Blok 3’üncü katta oturan Yeliz ve Cumali Keçeci çiftinin tek çocukları Aslı, dün öğleden sonra saat 16.30 sıralarında annesi tarafından komşu apartmandaki sınıf arkadaşının annesinden börek almak için gönderildi. Aslı evden çıkarken annesi de kızını izlemek için balkona çıktı. Babası Cumali Keçeci’nin öğretmen olarak görev yaptığı Demirgül İlköğretim Okulu 2’nci sınıfta okuyan Aslı, karşıdaki apartmana geçmek için site bahçesinde yürürken bir gün önce ilaçlama yapılan foseptiğin kapağının açık bırakıldığını fark etmedi ve içine düştü. Kızının foseptiğe düştüğünü görünce çığlıklar atan 4 aylık hamile Yeliz Keçeci, yardım istedi.

Apartman sakinleriyle birlikte foseptiğe koşan anne ve yanındakiler kaybolan Aslı’yı bulamadı. Sinir krizleri geçiren Keçeci çiftine 112 Acil Servis ambulansında sağlık görevlileri müdahale ederken, olay yerine çağrılan itfaiye ekibi, yaklaşık bir saat süren çalışmada önce vidanjörle foseptikdeki suyu tahliye etti. Ardından gaz maskesi takan ve beline ip bağlanan bir itfaiye görevlisi foseptiğe inerek küçük kızın cesedini çıkardı. Foseptikte boğulan talihsiz kızın cesedi otopsi için Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Görgü tanıkları, sitenin bahçesinde önceki gün site yönetimi tarafından ilaçlama yaptırıldığı, ekiplerin Aslı’nın düştüğü foseptiği de ilaçladığını, kapağının açık unutulduğunu söyledi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Kızı Aslı gözleri önünde foseptiğe düşen anne ile olay yerine gelip acı haberi alan baba fenalık geçirdi.