Sosyete umreden sonra hacca gitti

İçkale Şirketler Grubu'nun Onursal Başkanı Nadire İçkale ile oğlu Ozan İçkale'nin de aralarında bulunduğu Türkiye'nin tanınmış ailelerine mensup 350 kişiden oluşan hacı adayı kafilesi, kutsal topraklara gitti.

Gülden Özbek, Nuray Sulhan, Miray Erdem ve Yasemin Sulhan’ın hacca gittiği, umrecilerin çoğunluğunun da uğurlayıcı olarak Atatürk Havalimanı’na geldikleri gözlendi.
Nadire İçkale ile birlik oğlu Ozan İçkale de hac vazifesini yerine getirmek üzere Ankara’dan gelerek kafileye katıldı. Havalimanını bayram yerine çeviren Türkiye’nin sosyetik hacı adayları, şıklıkları ile diğer yolcuların da ilgi odağı oldu.

Nadire İçkale, hareketinden önce Ankara’dan gelen oğlu ile hasret giderdikten sonra gazetecilere, “Rabbimiz bize böyle güzel birşeyi nasip ettiği için ona şükrediyoruz. İnşallah tüm inananlara nasip etsin.” dedi.

Nuray Sulhan ise, çok karmaşık duygular içerisinde olduğunu belirterek, “Mana yüklü bir yolculuk. Rabbim’le buluşmaya, evine gidiyoruz. Rabbimiz’in özel davetlisiyiz, misafiri olacağız. Müthiş bir duygu. Allah her isteyene nasip etsin.” diye konuştu. İnsanlara enerjik olarak hacca gitmeleri tavsiyesinde bulunan Sulhan, “Hacca gitmek için çok yaşlanmayı bekliyoruz. İnsanlarımız; ne olur 60 yaşını geçirmesin.” dedi.

Umre kafilesinde yer alan ancak bu kez arkadaşlarını hacca uğurlamaya gelen Gaye Alacalar da, “İnşallah, Allah bize de kısmet etsin gidelim. Çok güzel; ne mutlu onlara.” ifadesini kullandı.

Grubun dikkat çeken üyelerinden biri de eşi Suzan ve oğlu Selim ile birlikte hacca giden Bursalı tanınmış sanayicilerden Sabahattin Yedikardeş oldu.

Türkiye’nin tanınmış ailelerini umre ve hac ziyaretlerine götüren Eman Tur’un sahibi Bilal Özkan da, sosyetik VIP hacı adaylarının kalabalık gruplardan ayrı olarak kutsal vazifelerini yerine getireceklerini söyledi. Özkan, beş yıldızlı otellerde konaklayıp, özel klimalı çadırlarda ağırlayacakları konukların, her türlü ihtiyaçlarının lüks şartlarda karşılanacağını belirterek, “Şu andaki kafilemiz 350’den oluşuyor. Aralarında İstanbul başta olmak üzere Türkiye çeşitli illerinden tanınmış ailelere mensup kişiler bulunuyor. Kişi başı organizasyon ücreti 9 bin 300 ile 13 bin 500 Euro arasında değişiyor. Konuklarımız Mekke’de beş yıldızlı Hilton, Medine’de ise Oberoi otellerinde ağırlanacak.” şeklinde konuştu.

Sosyetik hacı adayları, Saudia Havayolları’na ait 5187 sefer sayılı uçakla gece yarısından sonra İstanbul’dan Suudi Arabistan’a hareket etti.