Sow: Neden kadroda olmadığımı bilmiyorum

Fenerbahçe'de Sow, neden kadroda olmadığını bilmediğini söyledi.

18'e alınmayan Senegalli, Twitter'a, “Neden kadroda olmadığımı bilmiyorum. Çok üzgünüm ama elhamdülillah Fenerbahçe'yi çok seviyorum” diye yazdı, Ersun Yanal, “Böyle bir soru sormaya hakkı yok. Medyaya konuşmak istiyorsa biz de gerekeni yaparız” yanıtını verdi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, dün akşam büyük bir sürprize imza atarak, en büyük gol umudu Moussa Sow’u Sivasspor maçı kadrosuna almadı. 18’de olmadığını gören Senegalli yıldız, tepkisini sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan attığı hem Türkçe hem İngilizce mesajlarla gösterdi.

Karşılıklı atışma

Tecrübeli forvet, Twitter hesabına Türkçe “Bu akşam neden kadroda olmadığımı bilmiyorum. Çok üzgünüm ama elhamdülillah Fenerbahçe’yi çok seviyorum” diye yazdı. Ardından yanı sözleri İngilizce olarak dile getirdi. Basın toplantısında Sow’un Tweet’lerin hatırlatılması üzerine teknik direktör Ersun Yanal, sert sözler kullandı. Tecrübeli hoca, “Sow’un medya yoluyla böyle bir soru sormaya hakkı yok. Soracaksa bana sorar. Biz, oyuncumuzla karşılıklı konuşuruz. Sosyal medyada konuşmuş. Eğer medyayla konuşmak istiyorsa, biz de onun için gerekeni yaparız” dedi. En son geçen sezonun 29. haftasındakidaki Eskişehirspor maçında sakatlığı sebebiyle oynamayan Sow, bu sezon ise 7 resmi karşılaşmanın hepsinde boy göstermişti. Sow, Kanarya adına toplamda 75 maçta rakip fileleri 28 kez havalandırdı.