Soyamayinca diskisini birakti

Kars'ta, mimarlik ve mühendislik bürosuna giren hirsiz ya da hirsizlar, çalmak için bir sey bulamayinca, büroya tuvalet olarak kullanip kayiplara karisti.

Hirsizlik olayi, Alinak’in ögle saatlerinde is yerine gelmesiyle ortaya çikti. Giris kapisinin camlarinin kirik oldugunu gören ve durumu polise haber veren Ali Ihsan Alinak, polisle birlikte içeri girdiginde gördügü manzara karsisinda sasirip kaldi. Büroda çalacak bir sey bulamayan hirsiz ya da hirsizlarin, is yerine tuvaletini yapmalari is yeri sahibi, polis ve çevre esnafi saskina çevirdi.

Polislerin kontrolünde yapilan arastirmada is yerinden hiçbir evrakin alinmadigi ve hiçbir malzemeye dokunulmadigi görüldü. Asayis Sube Müdürlügü Hirsizlik Bürosu ekipleri, olay yerinde parmak izi arastirmasi yaparken, polislerden bazilari da üst üste konulan koltuklarin yardimiyla çati katina çikarak hirsiz aradi. Hirsizin izine rastlanmazken, ilginç olay polis kayitlarina geçti.

Hirsiz ya da hirsizlarin, önce kapinin 15 santimetre genisligindeki camini kirarak disari çikmaya çalistiklari, buradan çikamayinca da girdikleri çati katindan tekrar disari çikip kayiplara karistiklari ihtimali üzerinde duruluyor.