Soylu: Çözüm sürecine devam edeceğiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin milletine verdiği her süreci, her sözü başarı ile tamamlayacağını belirterek, "AK Parti söz vermiştir millete.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, partisinin milletine verdiği her süreci, her sözü başarı ile tamamlayacağını belirterek, “AK Parti söz vermiştir millete. Ne söyleylerse söylesinler. Ne ortaya koyarlarsa koysunlar. Milletimizin huzurunu ne kadar bozmaya çalışırlarsa çalışsınlar, tavizsiz çözüm sürecine devam edeceğiz.” dedi.

Soylu, partisinin Adana merkez ilçe Seyhan olağan kongresine katılarak burada bir konuşma yaptı. Soylu, konuşmasında, milletin verdiği 21 milyon oya itibar göstermeyenlerin çeşitli senaryolarla yine milletin aklını milletin birlik ve beraberlik duygusunu ortadan kaldırmaya çalıştıklarını söyledi. Soylu, “Buna müsaade etmeyeceğiz. AK Parti başladığı her süreci başarı ile tamamlayacaktır. AK Parti milletine verdiği her süreci her sözü başarı ile tamamlayacaktır. Söz vermiştir millete. Ne söyleylerse söylesinler. Ne ortaya koyarlarsa koysunlar. Milletimizin huzurunu ne kadar bozmaya çalışırlarsa çalışsınlar, tavizsiz çözüm sürecine devam edeceğiz. Tavizsiz kamu düzenine aynı şekilde devam edeceğiz. Türkiye tam demokratikleşmeden hiçbir şekilde ama hiçbir şekilde vazgeçmeyecek. Ve AK Parti 2002’de bu çizgiye nasıl başlamışsa, nasıl demokratik bir Türkiye’yi, özgür bir Türkiye’yi, sivil bir Türkiye’yi, nasıl zengin bir Türkiye’yi kendi hedefi olarak ortaya koymuşsa, aynı kararlılıkla 2015 seçimlerine, ardından 2019 seçimlerine, ardından 2023 hedeflerine aynı kararlılıkla ulaşacaktır. Bundan kimsenin endişesi, şüphesi olmasın.” diye konuştu.

Soylu, artık darbeler döneminin bittiğini ileri sürerek şöyle devam etti: “Artık vesayetin dönemi bitmiştir. Artık yoksulluğun dönemi bitmiştir. Ve Yeni Türkiye ile beraber geleceğe hep birlikte adım atıyoruz. İlk kez bir siyasi partinin ayağına anayasa için fırsat geliyor. Kongrelerden alacağımız meşruiyetle 2015 seçimlerine hep birlikte adım atacağız. Ve bu seçimlerde AK Parti, Türkiye’de 10. seçiminde yeniden birinci parti olacak, ve yeniden Türkiye’de anayasa yapma yetkisini alacak.”

Türkiye’nin 12 yıldır hangi adımları attığının bilincinde olduğuna vurgu yapan Soylu, şunları kaydetti: “AK Parti, tam bağımsızlık yolunda, ülke egemenliğinin tamamen milletine ait olması yolunda, Türkiye’nin zenginleşmesi yolunda, hangi adımları attığını biliyor. Biz niçin havalimanı yaptığımızı biliyoruz. Biz yeniden modern İpekyolu’nun bu coğrafyada Türkiye’yi bölgesel lider haline getirebilmesi için yeniden canlanması gerektiğini biliyoruz. Ama biz birşeyi daha biliyoruz. Bizim başımıza niçin Gezi olayları geldiğini biliyoruz, Bizim başımıza niçin 17-25 Aralık darbesi geldiğini biliyoruz. Bizim başımıza çözüm sürecini inatla ve ısrarla devam ettirmek isterken oradaki kardeşlerimizden bizleri ayırabilmek, bu ülkenin kardeşlerini birbirine düşürebilmek için hangi hadiseleri getirdiklerini biliyoruz. Buradan haykırmak istiyorum. Onlar Gezi olaylarını yapacaklar, bizler Altay tankını, Atak helikopterini imal edeceğiz. Onlar 17-25 Aralık darbe planlarını gerçekleştirmeye çalışacaklar, bizler şehir hastanelerini, Marmaray’ı,hızlı treni yapacağız. Onlar 6-7 Ekim olaylarını yapacaklar, biz dünyanın en büyük havalimanlarını yapacağız. Onlar çatlasınlar, onlar patlasınlar, onlar hased etsinler, kendi arabamızı da imal edeceğiz, kendi uçağımızı da imal edeceğiz, kendi istihbarat uydumuzu da imal edeceğiz.” CİHAN