Sözlü’den İsmet Atlı’nın ailesine taziye ziyareti

MHP'den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, dün vefat eden, 1960 Roma Olimpiyat Oyunları'nın unutulmaz şampiyonlarından İsmet Atlı'nın ailesine başsağlığı diledi.

MHP’den Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Sözlü, dün vefat eden, 1960 Roma Olimpiyat Oyunları’nın unutulmaz şampiyonlarından İsmet Atlı’nın ailesine başsağlığı diledi.

Sözlü, Kozan’a bağlı Çukurören Mahallesi Kurdoğlu Çiftliğinde merhum İsmet Atlı’nın kardeşi eski pehlivanlardan Hüseyin Atlı ve diğer aile fertlerine taziye ziyaretinde bulundu. Başkan Sözlü, rahmetli İsmet Atlı’nın 1960 Roma Olimpiyatında İranlı Tahti’yi yenerek olimpiyat şampiyonluğunu kazanan ve birçok uluslararası müsabakalarda Türk bayrağını göndere çektirerek İstiklal marşını söylettiren ender tarihi şahsiyetlerden olduğunu söyledi.

Başkan Hüseyin Sözlü, “Merhum İsmet Atlı, sadece güreşteki başarılarıyla değil aynı zamanda yayımlanmış kitapları ve sayısız makaleleriyle de yazarlık ve ozanlık yönüyle Türk sporuna ve Türk kültürüne önemli katkılar sağlamış kıymetli bir şahsiyettir. Değerli büyüğümüz İsmet ağabeyimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve güreş camiamıza başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Büyük şampiyon, Türk sporuna ve kültürüne kattığı değerler ile her zaman gönlümüzde yaşamaya devam edecektir.” dedi.