SPK Lisanslama Sınavları başvuruları başladı

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 27-28 Mayıs 2006 tarihlerinde yapılacak Lisanslama Sınavları başvurularının bugün başladığını bildirdi.

Sermaye Piyasası Mevzuatı çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu tarafından Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Sınavı, Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Sınavı, Türev Araçlar Sınavı, Değerleme Uzmanlığı Sınavı, Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı yapılacak.

SPK’nın yaptığı açıklamaya göre, sınavlara başvurular 24 Mart 2006 tarihine kadar sürecek. Sınavlara başvuru şekli, başvuruda istenecek belgeler, sınavlara katılacak adaylarda aranacak nitelikler, başvuru evrakının gönderileceği adres, sınav ücreti ve sınavlara ilişkin ayrıntılı bilgiler http://www.spk.gov.tr internet adresinin “Lisanslama Sınavları” başlığı altında bulunan Sınav Kılavuzunda yer alıyor.

Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Sınavı 27 Mayıs 2006 Cumartesi günü (Bu sınavın “Takas ve Operasyon İşlemleri” başlıklı bölümü öğleden sonra 14.30’da başlayacak oturumda yapılacak.), Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Sınavı ise 28 Mayıs 2006 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınavlar Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana’da yapılacak. Sınavların sabah oturumları 09.30, öğleden sonra oturumları 14.30’da başlayacak. Sınav yerleri sınava giriş belgelerinde belirtilecek.