Sporda şiddet ilköğretime de indi

Yeşil sahalarda yaşanan üzücü olaylar, ilköğretim okulları arasında yapılan maçlara da yansıdı.

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen futbol turnuvasında Çine Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu’na yenilen Ovaeymir İlköğretim Okulu’nun taraftarları, Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu’nun öğrencilerini taşıyan otobüsün camlarını kırdı.

Aydın Adnan Menderes Stadı yan sahalarında yapılan Okullar Arası Yıldızlar Futbol Turnuvası’nda Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu, ilk maçını Aydın D Grubu birincisi Ovaeymir İlköğretim Okulu ile oynamış ve rakibi ile 0-0 berabere kalmıştı. Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu, ikinci maçında Aydın A Grubu birincisi Ahmet Şerife Şanlı İlköğretim Okulu’nu 2-1 mağlup etti.

Yenilgisi olmayan 2 takım olan Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu ile Ovaeymir İlköğretim Okulu bugün son maçlarına çıktı. Saat 10.00’da oynanan maçta Ovaeymir İlköğretim Okulu, Ahmet Şerife Şanlı İlköğretim Okulu’nu 3-0 yenerek, Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu-Germencik Şehit Cafer İlköğretim Okulu maçını bekledi.

Çine’nin temsilcisi Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu’nun, grup birincisi olması için gol yemeden 4 gol atması gerekiyordu ve bunu başararak rakibini 5-0 yenerek hedefine ulaşmayı başardı.

Maçtan sonra Ovaeymir taraftarları, Çineli sporcuları taşıyan Çine Belediye otobüsünü taş yağmuruna tuttu. Emniyet güçlerinin yoğun çabalarıyla olay bastırılırken, olayı izleyen Çineli minik öğrenciler, korku dolu dakikalar yaşadı. Camları kırılan otobüsle stattan çıkan kafile, polis eşliğinde Aydın’dan ayrıldı. Bu arada, olaya tanık olan öğrenci velileri, Ovaeymir taraftarlarına büyük tepki gösterdi.

Feride Raşit Kalkan İlköğretim Okulu Futbol Takımı’nın Antrenörü Bülent Dalman, yaptığı açıklamada, “Bu maçlara çok iyi çalışarak hazırlanmıştık. Emeğimizin karşılığını çok güzel maçlar ortaya koyarak aldık. İl çapında toplam 75 okul takımı içinde şu anda ilk 7’ye kaldık. Amacımız finale yükselip, il birincisi olmak. Öğrencilerimi kutluyorum. Bizlere her türlü imkanı sağlayan okul yönetimini de kutluyorum” dedi.