SSK’lılara da hizmet verecek

Çorum Özel Hastanesi ile SSK Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma ile artık SSK'lı vatandaşlar da hastanenin sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek.

Çorum Özel Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Abraş, hastanede düzenlediği basın toplantısında bugüne kadar Emekli Sandığı ve Bağ-Kur’lu hastalar ile devlet memurlarına sağlık hizmeti verdiklerini belirtti. Yaptıkları girişimler sonucu SSK’lı vatandaşların da kurumdam hizmet almalarını sağladıklarını ifade eden Abraş, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı SSK Genel Müdürlüğü ile hastanemiz arasında, tedavi protokolü imzalandı. Böylece, SSK mensubu hastalarımız ile bunların bakmakla yükümlü oldukları kişiler, hastanemizdeki hizmetlerden faydalanabileceklerdir” diye konuştu.
Mehmet Abraş, SSK mensubu hastaların hastanenin genel cerrahi, kadın hastalıkları ve doğum, beyin cerrahi, üroloji, göz hastalıkları, bilgisayarlı tomografi tetkiki, mamografi tetkiki, ultrasonografi tetkiki, renkli doopler ultrasonografi tetkiki, direkt röntgen tetkiki, endirekt röntgen tetkiki, kemik dansitometrisi tetkiki, laboratuar hizmetleri ile çocuk sağlığı ve hastalıkları, dahiliye ve kardiyoloji laboratuarı branşlarında hizmet alabileceklerini anlattı. Abraş, yapılan protokole göre poliklinik başına günlük en fazla 30 SSK’lı hastaya hizmet verebileceklerini kaydetti.
Basın toplantısında ayrıca hastanede yeni göreve başlayan Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Çobanoğlu ile Üroloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Sönmezer tanıtıldı ve hastanedeki personel sayısının 100’e ulaştığını açıklandı.