Stajer öğretmenlere kitap hediye edildi

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde faaliyetini sürdüren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilçede ilk defa öğretmenlik mesleğine başlayan stajer öğretmenlere kitap hediye etti.

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde faaliyetini sürdüren Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ilçede ilk defa öğretmenlik mesleğine başlayan stajer öğretmenlere kitap hediye etti.

Yerköy Öğretmenevi Salonu’nda düzenlenen kitap dağıtımı sonrası Dernek Başkanı Bahattin Karabulut, eğitimin bütün paydaşlarına yönelik etkinliklere devam ettiklerini söyledi. Karabulut, “Gerek öğrencilerimize yönelik kırtasiye yardımı gerekse öğretmenlerimize yönelik yardım faaliyetlerine hız kesmeden devam edeceğiz. Bu bağlamda ilçemizde görev yapan ve mesleğe yeni atanan çiçeği burnunda 70 öğretmenimize, öğretmenlerimize Ali Erkan Kavaklı’nın Bilge Öğretmen kitabını hediye etmeyi uygun gördük.” dedi.

Eğitime sadece maddi katkı sağlamayı düşünmediklerini ifade eden Karabulut, “Sadece maddi yardımlar boyutunda eğitim dünyasına yaklaşmıyorız. Öğretmenlerin mesleki gelişimine yönelik konferans ve paneller ayrıca öğrencilerimize yönelik bilgilendirme toplantıları ve çalıştaylar da planladığımız etkinlikler arasındadır. Umarım en kısa sürede bu etkinliklerimizi hayata geçiririz.” diye konuştu.