Stallone: ‘Boksun imaj sorunu var’

Ünlü oyuncu Sylvester Stallone, boksun son zamanlarda imaj sorunu bulunduğunu söyledi.

Stallone, filminin tanıtım çalışmaları için gittiği Meksika’da düzenlediği basın toplantısında, tecavüzden hüküm giyen ve rakibinin kulağını ısıran Mike Tyson gibi şampiyonların ve dünya şampiyonları arasında Muhammed Ali gibi sıra dışı kişiliklerin artık olmamasının boksun imajına verdiği zararın sorulması üzerine, “Bu korkunç bir imaj. Şimdi daha da kötü” dedi.
Stallone, “Boksun imajındaki kötülüğün kötü yönetimden mi, yoksa kaymak tabakanın boks sporunda yükselmemesinden mi kaynaklandığını bilmiyorum, ama boksun bu sporu destekleyenlerin bir yansıması olduğunu düşünmek durumundasınız” diye konuştu.
60 yaşında olmasına rağmen hala eskisi gibi atletik ve kaslı olan Stallone,
ilki 30 yıl önce çekilen Rocky dizisini tekrar çekmeye başlamasına yönelik eleştirileri ise reddetti. Stallone, bu eleştirilere karşı, “Tekrar boks hakkındaki bilinci artırmak istiyorum, çünkü bu bilinç biraz kayboldu” dedi. Boks karşıtlarının, boksun tedavi edilemez beyin hasarlarına yol açtığı yolundaki eleştirileri nedeniyle daha az sporcunun boksu tercih ettiği, ağır siklet boksun bu nedenle yıllardır düşüş içinde bulunduğu belirtiliyor. İlk Rocky filmini 1976 yılında 30 yaşındayken çeviren Sylvester Stallone, daha sonra sırasıyla 1979’da “Rocky 2”, 1982’de “Rocky 3”, 1999’da “Rocky 4” ve son olarak 1990 yılında “Rocky 5” için kamera karşısına geçmişti. Stallone’nin yönettiği ve kamera karşısına geçtiği “Rocky Balbao” adlı son Rocky filmi de 20 Aralıkta ABD’de vizyona girdi.