Stephan Appiah Ankaragücü’nde!

Appi, Ankaragücü'nde. Ankaragücü, Fenerbahçe'nin eski yıldızı Ganalı Stephan Appiah ile prensip anlaşmasına vardı.

Süper Ligi’nin 2. yarısı öncesinde transfer çalışmalarını sürdüren Ankaragücü, İtalya’nın Bologna takımında forma giyen Ganalı orta saha oyuncusu Stephan Appiah ile prensip anlaşmasına vardı.

Daha önce Newcastle United forması giyen Kamerunlu oyuncu Njitap Geremi’yi transfer eden Ankaragücü, yeni bir transfer bombası patlatmaya hazırlanıyor. Ankaragücü’nün bir dönem Türkiye’de Fenerbahçe forması giyen Ganalı Stephan Appiah ile görüştüğü öğrenildi. 3 ay önce Bologna takımına transfer olan ancak burada forma giyemeyen Appiah’ın transferi için iki tarafın prensipte el sıkıştığı öğrenildi.

Bir aksilik olmaması durumunda Appiah’ın sezonun ikinci yarısında Ankaragücü forması giymesi bekleniyor. 30 yaşındaki Appiah, Juventus takımında parladıktan sonra 2005 yılında Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Fenerbahçe’de sakatlanana kadar başarılı bir performans gösteren Appiah, daha sonra olaylı bir şekilde Sarı-lacivertli kulüpten ayrılmıştı. Yaklaşık 1.5 sene forma giymeyen Appiah, Bologna takımına transfer olmuştu.

Öte yandan Ankaragücü, Almanya’nın Kircheim takımından gurbektçi oyuncu Kağan Söylemezgiller ile 4.5, Ankaraspor’dan Umut Sözen ile de 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. Ankaragücü, Volkan Arslan, Barbaros Barut, Semavi Özgür ve Emre Aygün’den ise kulüp bulmalarını istedi.