Stoke Tuncay Şanlı’yı sildi!

Pulis ile yıldızı hiç barışmayan milli yıldız,kulübü Stoke tarafından da gözden çıkartıldı.

Stoke City, büyük umutlarla transfer ettiği Tuncay’dan umudu kesti. F.Bahçe’nin eski yıldızı ise İngiltere’de kalmakta kararlı

Sonunda beklenen oldu..

Premier Lig’de sezon başından bu yana yeni hocasıyla yıldızı bir türlü barışmayan Tuncay Şanlı, Stoke City tarafından alındığı fiyata -yaklaşık 5 milyon pounda- satış listesine kondu. Her iki taraf için de bardağı taşıran son damla Bolton maçında yaşandı. Stoke City’nin 1-0 önde götürdüğü maçta 77. dakikada teknik direktörü Tony Pulis tarafından oyundan alınan Tuncay Şanlı bu sezon 3. kez sahayı terk ederken hocasına sert tepki gösterdi. Arkadaşları tarafından zar zor sakinleştirilen 28 yaşındaki milli yıldız ile hocası Pulis arasındaki ipler bu kez koptu. Stoke, Tuncay çıktıktan sonra 85 ve 87. dakikalarda yediği gollerle maçı 2-1 kaybetmişti.
TOPLAM 5 GOL ATTI

Sezona geçtiğimiz yıl Premier Lig’den düşen Middlesbroguh ile giren ancak eylül başında 4.94 milyon pounda Stoke City’ye transfer olan Tuncay, yeni takımıyla ligdeki 27 maçta 1241 dakika forma giyip 4 gol atabildi. FA ve Lig Kupası’nda da toplam 5 karşılaşmada mücadele eden Şanlı, o 412 dakikada ise sadece 1 kez fileleri havalandırdı. Oysa Tuncay bir alt ligde başladığı sezonda ilk 3 maçta 2 gol atarak formda girmişti.

Forma giydiği 27 maçın da yalnızca 4’ünde hocası tarafından 90 dakika oynatılan Şanlı, sezon boyunca 14 mücadelede sonradan oyuna girdi. İlk 11 başladığı 13 karşılaşmanın da 9’unda teknik direktör Tony Pulis tarafından oyundan alındı.

ÇOK TALİBİ VAR

Stoke City ile ipleri kopartan Tuncay kariyerineyse Ada’da devam etmekte oldukça kararlı. ‘Ne F.Bahçe’ye ne de Türkiye’den herhangi bir takıma dönmeyi düşünmüyorum ‘diyen Tuncay’ın peşinde Premier Lig’de dönmeyi garantileyen iki Championship temsilcisi Newcastle United ile West Bromwich Albion bulunuyor.