Stratejik Planı anket çalışması şekillendirecek

Antalya İl Özel İdaresi tarafından üç yıllığına hazırlattırılan Stratejik Plan, üç bin kişi üzerinde yapılan anketten çıkan sonuca göre şekillenecek.

ATSO Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür ile Proje Danışmanı Prof. Dr. Muharrem Certel katıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Bilal Özgür, İl Özel İdaresinin üzerinde çalıştığı stratejik planın Antalyalıların beklentilerine göre şekilleneceğini bildirdi. Plan çalışmalarının 5302 sayılı yasada yapılan değişiklikle başladığını ifade eden Özgür, “90 sivil toplum örgütüne Antalya’nın öncelikli sorunlarıyla ilgili görüşlerini belirtmeleri için anket soruları gönderdik. Bu sorulara gelen yanıtlara göre, planlamamızı yapacağız,. Bunu yaparken İl Özel İdaresi’nin imkanlarını dikkate alarak, Antalya’nın stratejik planını hazırlayacağız. Daha sonra da bunu İl Genel Meclisi’nde oylayacağız.” dedi.

Proje Danışması Prof. Dr. Muharrem Certel ise, kabul edilen stratejik planın günün şartlarına göre değiştirilebileceğini belirterek şunları söyledi: “Bu plan dinamik olacak. Planlama ile ilgili şu anda 8-10 kişilik bir ekip çalışıyor. İl Özel İdaresi’ne bağlı ya da bağlanması muhtemel 13 kuruluşun geçmişteki 5 yıllık durumuna bakıp, geleceğe ilişkin değerlendirmelerde bulunacağız. Kamu kurumlarının alet, ekipman, personel durumunun da tespitini yapıyoruz. Toplumsal taleplerle kamu kurumlarının imkanlarına göre bu plan şekillenecek. Şu anda anket çalışmalarımız devam ediyor. 4 farklı anketimiz var. Bunları bilgisayar ortamına aktarıp verileri topluyoruz. Bu çalışma Mart ayında tamamlanıp İl Genel Meclisi’ne teslim edilecek.”