STV’nin Beşinci Boyut dizisi ekibi öğrencilerle buluştu

Samanyolu TV'nin beğeniyle izlenen Beşinci Boyut dizisinin set ekibi, Özel Hayri Gülsoy İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.

Okul bahçesinde düzenlenen söyleşide konuşan Alaplı Özel Hayri Gülsoy İlköğretim Müdürü Malik Demir, öğrenciler arasında televizyon dizilerine yönelik olarak yapılan ankette ilgiyle seyredilen dizi olarak “Beşinci Boyut”, başarılı oyuncular olarak ise yine Beşinci Boyut dizisinin Sahil adıyla Cengiz Toraman ve Hızır (A.S) adıyla Doğan Turan’ın seçildiğini belirtti. Demir, “Bizler de okul yönetimi olarak anket sonucunu Samanyolu Televizyonu’na gönderdik. Dizi ekibi, bizi kırmayarak Alaplı’ya geldiler ve bizleri onurlandırdılar.” dedi.

Dizinin Salih tiplemesiyle ün kazanan oyuncusu Cengiz Toraman, “Eskişehir’de tiyatroyla uğraşırken filmin yapımcısı Melih Sezgin beni keşfederek, İstanbul’a getirerek diziye başladık. Benim için çok iyi bir deneyim oldu. Yoğun olarak tiyatroyla uğraşan bir insanım. Tiyatroda yazarlık, yönetmenlik ve oyunculuğun pek çok alanıyla ilgilendim, ama televizyonla ilgili deneyimim çok fazla değildi. Televizyon ortamı beni korkutuyordu. Fakat iş insanın içine sinince bir yerden başlıyorsunuz cesaret edebiliyorsunuz ben de öyle başladım. Aşağı yukarı 10 aydır başlayalı yoğun bir çalışma programınız var.” dedi.

Hızır Aleyhisselam tiplemesiyle ün kazanan Doğan Turan ise, şunları ifade etti: “Hepimizin hikayesi aşağı yukarı aynıdır. Şurada ki buluşmamızın bir tek bağlantı noktası var. O da iki tarafın da sanatla olan yakınlığı, sizler izleyici olarak, bizler ise oynayıcı olarak sanat yapıyoruz.” Konuşmaların ardından dizi ekibi, öğrenci velilerinin ve öğrencilerin sorularını yanıtladı. Program sonunda Okul Müdürü Malik Demir, Beşinci Boyut ekibine plaket takdim etti.