Şubat Soğuğu dizisi ekibi Mevlana Müzesi’ni gezdi

STV'nin ilgiyle izlenen dizilerinden Şubat Soğuğu ve Büyük Buluşma dizilerinin bazı oyuncuları, Konya'ya geldi.

İki gün boyunca Selçuk Otel’de konaklayan ekipte Şubat Soğuğu dizisi oyuncularından Suavi Eren (Mehmet Aziz Tarman), Cem Kurtoğlu(Yakup Kenanlı) ile Büyük Buluşma dizisi oyuncusu Yusuf Sezgin ve dizinin yayın yönetmeni Çelik Berksoy ile STV Genel Müdür Yardımcısı Rıdvan Kızıltepe yer aldı. Ayağının tozuyla Mevlana Müzesi’ni ziyaret eden STV ekibi, müze ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Müzedeki eserleri ilgiyle inceleyen usta oyuncular, müzenin manevi havasından etkinlendiklerini ifade etti.

Müzeyi ziyaret eden vatandaşlar oyunculara sevgi gösterilerinde bulunurken, ekiple birlikte hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenler sıraya girdi. Daha sonra Konya İl Kültür Müdürü Abdussettar Yarar ile makamında görüşen ekip, Konya’nın tarihi geçmişi hakkında bilgi aldı. Özellikle Şubat Soğuğu dizisini ilgiyle izlediklerini kaydeden Yarar, dizinin Türkiye gerçeklerini çok güzel ortaya koyduğunu belirtti. STV’yi yapıcı yayınlarından dolayı çok beğendiğini aktaran Yarar, toplumun değerlerini dikkate alarak yayın yapan STV yetkililerine teşekkür etti. Yarar, televizyon ekibine Konya ve Hz. Mevlana’yı anlatan eserlerden oluşan bir hediye paketi takdim etti. Buradan ayrılan STV ekibi, Konya’nın tarihi mekanlarını bir bir gezdi. Öğle yemeğinde Selçuk Otel’de bir grup iş adamıyla biraya gelen misafir ekip, iş adamları ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Özel Selçuklu Abdullah Aymaz İlköğretim Okulu ve Güventaş Lisesi’ni ziyaret eden oyuncular, öğrencilerle söyleşi programına katıldı. Öğrenciler tarafından soru yağmuruna tutulan emektar oyuncular, karşılaştıkları bazı ilginç olayları öğrencilerle paylaştı. Sevgi seli karşısında heyacanlandıkları gözlenen oyuncuların, ülke gerçeklerini yansıtan dizilere halkın gösterdiği ilgiden memnun oldukları görüldü.