Suç örgütü 18 kişi adliyeye sevk edildi

Antalya, İstanbul ve Aydın'da yapılan eş zamanlı operasyonda 13 silah, 250 mermi ve 2 adet otomatik silah ile yakalanan suç örgütüne üyesi 18 kişi adliyeye sevk edildi.

Antalya, İstanbul ve Aydın’da yapılan eş zamanlı operasyonda 13 silah, 250 mermi ve 2 adet otomatik silah ile yakalanan suç örgütüne üyesi 18 kişi adliyeye sevk edildi.
5 gün önce Alanya, Aydın ve İstanbul’da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 13 tabanca ve bunlara ait 250 adet mermi, 2 adet otomatik silah ile birlikte 18 kişiyi yakalayarak göz altına almıştı. İfadeleri alınan örgüt lideri M.S, S.A, B.D, C.S, N.K, Ü.Ö, R.Ö, R.K, S.K, Ş.K, M.K, Ş.Ö, Y.F, H.K, K.Ç, A.Ö, E.K. ve Z.K. Alanya Adliyesi’ne sevk edildi. Silah ve mermilerin Karadeniz ve Doğu bölgelerinden getirtildiği öğrenildi. Jandarma zanlılara organize suç örgütü kurmak, kurulan örgüte üye olmak ve örgüt faaliyeti kapsamında suç işlediği gerekçesiyle işlem yaptığı öğrenildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan bir tanesi görüntü alan basın mensuplarına “Çekmeyin lan” diye bağırarak cinsel organını gösterdi.