Süha Semerci’den Seminer Workshop

Uluslararası Mozaik Sanatçısı Süha Semerci'den Seminer&Workshop...

“Sanattan Yaşama” isimli geniş kapsamlı bu proje, mozaik sanatının ulusal ve uluslararası platformda önde gelen isimlerinden, Sanatçı Süha Semerci’nin seminer&canlı performansı (workshop)  ile devam edecektir.

Tüm sanatseverler dostlarımızı 26 Aralık 2015 saat: 12:00-15:00 arasında gerçekleşecek seminer & canlı performansa (workshop) bekliyoruz.

Mozaik Sanatçısı Süha Semerci, mozaik sanatı ve proje hakkındaki düşüncelerini şu sözleri ile açıklamaktadır.:

“Ressam Dilşad Atasoy ve Ressam Günsu Saraçoğlu’ndan “Sanattan Yaşama” projesinin detaylarını ilk öğrendiğimde, bu projede bir seminer ve canlı performans etkinliğiyle yer almamı rica ettiklerinde çok heyecanlandım. Mozaik alanındaki birikimimi ve tecrübelerimi sanatseverler ile paylaşacak olmaktan dolayı çok mutluyum. Sanatla çocuklara ulaşacak bir sosyal sorumluluk projesinde yeralmak ve bu amaca yönelik destek vermek de beni ayrıca duygulandırıyor.“

Proje yöneticileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi adına Güzin Gürsoy ile dernek üyesi Ressam Günsu Saraçoğlu ve Ressam Dilşad Atasoy tarafından “Sanattan Yaşama” Projesine ilişkin düşüncelerini şöyle aktarmaktadırlar.:

“ Sanat ve çocuk ekseninde hizmet eden bir proje hayalimizi ÇYDD ile gerçekleştirme şansını bulduk. Bu proje ile, alanlarında önde gelen sanatçılarımızı ve sanatseverleri aynı platformda bir araya getirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. “Sanattan Yaşama” projesi’nin bugüne kadar gerçekleştirilen ilk iki etkinliği; Türkiye’nin suluboya alanındaki ustalarından biri olan Sanatçı Saim Altuncu’nun ve Seramik Sanatçısı Hülya Günel’in seminer&workshop’u ile sanatseverlerden büyük ilgi görmüştür. Aralık ayında Sanatçı Süha Semerci tarafından gerçekleştirilecek olan mozaik seminer&workshop etkinliği ile yola devam ediyoruz.
Proje kapsamındaki tüm etkinliklerimize katılımın ücretsiz olduğunu özellikle belirtmek istemekteyiz. Sanatseverleri etkinliğimize davet ediyoruz.”