Şükrü Saracoğlu’ nda temiz derbi

Geçen sezon Ali Sami Yen Stadı’nda yaşananların tekrarından endişe edilen derbi hayli sakin geçti. Sahaya yabancı madde atılmadı, taraftarlar da karşı karşıya gelmedi.

FENERBAHÇE ile Galatasaray’ın günlerdir beklenen buluşması birkaç küçük tatsızlık dışında olaysız tamamlandı. Sarı kırmızılı takımı taşıyan otobüsün Şükrü Saracoğlu Stadı’na gelişi sırasında bazı kişiler, kafileye bozuk para attı. Bu sırada araç içinden rakip seyircilere laf atan bir F.Bahçe taraftarı da gözaltına alındı. Ancak bunların dışında emniyet güçlerinin stadın içinde ve dışında aldığı yerinde önlemlerle F.Bahçe seyircisi ile maçı Migros tribününden izleyen 2 bin 500 G.Saraylı karşı karşıya gelmedi.

CSKA’ya da böyle

Geçen sezonun sonunda Ali Sami Yen Stadı’nda yaşanan istenmeyen olayların tekrarından endişe edilen derbi sonrası bir açıklama yapan F.Bahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, “Taraftarımız sadece takımlarını destekleyerek, örnek bir seyirci olduğunu gösterdi. Sahaya hiç yabancı madde atmadılar, kötü tezahürat etmediler. Bu davranışlarını çarşamba günü CSKA Moskova maçında da göstermelerini istiyoruz” diye konuştu.

Sarı kırmızılı futbolculardan Sabri de maç sonrası yaptığı değerlendirmede, “Gerek saha içinde, gerekse de saha dışında temiz bir maç oldu” ifadelerini kullandı.