Sultanbeyli Belediyesi ahşap oymacılığını yaşatmaya devam ediyor

Sultanbeyli Belediyesi El Sanatları Merkezi'nde eğitim veren ahşap oymacılığı hocası İsmail Afşin öğrenci yetiştirmeye devam ediyor.

Sultanbeyli Belediyesi El Sanatları Merkezi’nde eğitim veren ahşap oymacılığı hocası İsmail Afşin öğrenci yetiştirmeye devam ediyor. Yıllardır kursta hocalık yapan Afşin, şimdiye kadar onlarca öğrenci yetiştirmiş ve çok sayıda sergi açmış.

Merkezde 144 kişinin kurs eğitimine devam ettiğini söyleyen Afşin, “Her gün hemen hemen 20’ye yakın kursiyer gelir burada çalışma yapar. Çalışmalarımız arasında 6 ayda biten de var, bir haftada biten de. Genellikle Osmanlı ve Selçuklu dönemi hat ve süsleme sanatı üzerinde çalışıyoruz. Kursumuzda öğrencilerimizin yeteneklerini geliştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Yaklaşık 1 yıldır merkezde ahşap dersi alan Emine Beyazkılıç, merkezin çalışmalarından memnun olduğunu ifade etti. Beyazkılıç, “Geldiğimde hem sanat hem terapi oluyor kurs bana. En güzel tarafı da yeni şeyler öğreniyor olmam. Burada hocamız bize çok özverili şekilde yardımcı oluyor. Tahta ölümsüz bir sanat eseri.” dedi.