Suluova’da toplu konutta talep patlaması yaşandı

Suluova'da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Suluova Belediyesi işbirliği ile ortaklaşa organize edilen toplu konut satışlarında talep patlaması yaşandı.

240 adet konuta 376 kişi başvurunca kura çekilişi yarış havasına büründü. Kimi vatandaş kuradan çıkamayınca hayal kırıklığı yaşarken, kuradan çıkan vatandaşlar da ev sahibi olmanın heyecanını yaşadı.

Mahmut Demir Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekimine Amasya Belediye Başkanı İsmet Özarslan, Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz, Suluova Kaymakamı Osman Kaymak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Meraklı gözlerle kura çekimini izleyen vatandaşlar zaman zaman heyecanlı anlar yaşadı. Kurada küçük konut tipinden 168 adet asil, 40 adet de yedek aday çekildi. Büyük konut tipinden ise 72 asil, 20 adet de yedek aday çekildi.

Suluova 2. Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekilişinde çok sayıda vatandaş kuradan çıkmayınca hayal kırıklığı yaşadı. Kura çekilişinde dışarıda kalan vatandaşların üzülmemesini isteyen Suluova Belediye Başkanı Mahmut Boz, “İlçemiz bu konutlarla yeni bir çehre kazanacak. Toplu konutta talep patlaması yaşadık. İnşallah bu projenin 2. etabını da hayata geçirmek için çalışmalar yapıyoruz. Bundan dolayı kuradan çıkamayan vatandaşlar üzülmesinler. Konutların en büyük özelliği depreme dayanıklı, tünel kalıp sistemi yapılmasıdır. Ayrıca konutlarımızda çift asansör hizmet verecek. Isı yalıtımları güzel. Ayrıca konutlarımız doğalgazla ısınacak. Toplu konutla birlikte ilçemizin en büyük ilköğretim okulu hizmete girecek. Toplu konutun içinde 24 derslikli okul yapılacak. Bunun yanında bir de camisi olacak. Çevre ve peyzaj düzenlemesiyle ilçemiz modern bir yapı kazanacak. Bu toplu konutlar ilçemize canlılık kazandıracaktır. Üniversitenin kurulması, doğalgazın ilçeye gelmesi, Organize Sanayi Bölgelerinin hayata geçmesi ile beraber ilçemiz bölgesel kalkınmanın da merkezi haline gelecektir” dedi.