Sümeyye mahallenin ilgi odağı oldu

Kuş gribi tedavisi gördüğü Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Araştırma Hastanesi Çocuk Servisi'nden dün öğleden sonra taburcu edilen Sümeyye Mamuk ise Yalım Erez Mahallesi'nin ilgi odağı oldu.

Sümeyye Mamuk, yaşıtlarına “Kimse tavukları ile oynamasın. Belki onlarda hastalık olur. Sonra kendileri de hasta olur.” diye uyarıda bulundu. Tavukları çok sevdiğini dile getiren Mamuk, hastalanan tavuklarıyla oynadıktan sonra rahatsızlandığını ve ailesinin kendisini hastaneye götürdüğünü söyledi. Mamuk, tavukta kuş gribi hastalığının olduğunu ise bilmediğinin altını çizdi. Bundan sonra tavuklarla oynamayacağını ifade eden Sümeyye, hastanede iken anne ve babasını çok özlediğini kaydetti.
Yalım Erez Mahallesi’nde oturan Mamuk ailesinin çocukları olan Sümeyye Mamuk, kuş gribine yakalanan tavukları ile oynadığı için rahatsızlanarak YYÜ Araştırma Hastanesi’nde 5 gün tedavi altında tutulmuştu. Geçen hafta taburcu edilen Mamuk, Ankara’ya gönderilen numunelerinin pozitif çıkmasından sonra hastane yönetimi tarafından tekrar evinden alınarak tedaviye alınmıştı. Sümeyye Mamuk’tan sonra kendileri ile birlikte yaşayan amcasının kızı Nesibe Mamuk’un Ankara’ya gönderilen numuneleri pozitif çıkmıştı. Nesibe Mamuk, gerekli tedavileri uygulandıktan sonra o da taburcu oldu.