‘Süper Lig’de kalıcı olmak istiyoruz’

Bursaspor Kulübü Başkanı Levent Kızıl ve yönetim kurulu üyeleri, kulüpten olan alacaklarını bağışlayan eski başkanlar Erkan Körüstan ve Fikret Üstenci ile eski yönetici Celal Sönmez'e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Levent Kızıl, kulüp başkanlığından daha ileride Körüstan’ın yaptığı şeylerin hakkının ödenemeyeceğini söyledi. Körüstan ile zaman zaman aralarında bazı tatsızlıklar yaşandığını anlatan Kızıl, ”Eğer kendisini istemeden kırdıysam, üzdüysem herkesin huzurunda özür diliyorum. Kendisi Bursaspor tarihinin en büyük bağışını yapmıştır. Kongrede ayakta alkışlamıştım, yine alkışlarım” dedi.

Başkan Kızıl, kendilerine gösterilen ilgi ve desteğin omuzlarındaki yükü bir kat daha artırdığını belirterek, şöyle konuştu: “Yerli transferde hocamız Raşit Çetiner’in istediği oyuncuları aldık. Yabancı olarak da Pancu’yu transfer ettik, Frasineanu ile yeniden anlaştık. Transferde hem ileriye dönük hem de tecrübeli oyuncuları kadromuza kattık. Ancak futbolda her zaman 2 artı 2, 4 etmez. O yüzden işimiz zor. İnşallah başarılı oluruz”

Eski başkan Erkan Körüstan da, transferleri yakından takip ettiğini, özellikle bazı oyuncuların bonservis ücreti ödenmeden alınmasının faydalı olduğunu dile getirerek, şunları ifade etti: ”Başkan Kızıl, 10 ila 15’incilik arasında tehlikeli bir hedef belirledi. Ben bu takımın 8 ila 10’uncu sıralarda olacağına, hatta daha başarılı olacağına inanıyorum. Ancak basın ve taraftar sabırlı olmalı. Eleştiriler, daha yapıcı olmalı. Bursaspor’a ve bu yönetime herkes destek vermeli” Bursaspor’a olan desteğinin eski alacaklarını bağışlamakla kalmayacağını ifade eden Körüstan, bu sezon için de 100 bin YTL’lik kombine bilet alacağını sözlerine ekledi.

Bursaspor yönetimi, ikinci ziyaretini eski yöneticilerden Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BTSO) Celal Sönmez’e yaptı. Sönmez, bir dönem Bursaspor’da yöneticilik görevinde bulunduğunu, ancak o dönemde takımın başarılı olamadığını belirterek, ”Yaptığımız bağış, yanlışlarımızın ceremesidir. İyiki böyle bir fırsat doğdu, en azından vicdanen rahatlamış olduk” dedi. Geçmiş yönetimlerde bulunan birçok ismin alacağını kulübe bağışladığını hatırlatan Sönmez, kampanya döneminde bu fırsatı bulamayanların da kervana katılacağına inandığını kaydetti. Sönmez, Bursaspor’un kentin en önemli markalarından biri olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti: ”Bursaspor’a sahip çıkmak hepimizin görevi. Bir önceki ve şimdiki yönetim herkesin yapamadığını yaptı. İnşallah daha da iyi olacak. Ancak özellikle medya, yayınlarıyla dikkatli olmalı. Hedef bu yıl için kümede kalma, ligde tutunma olmalı. Kısa vadeli değil uzun vadeli başarılar hedeflenmeli. Aksi halde sıkıntı çekeriz”

Levent Kızıl ise, Celal Sönmez’in, Cavit Çağlar, Bursa Valisi Nihat Canpolat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ile eski yöneticilerin alacaklarını bağışlaması konusunda çok ciddi çalışmalar yaptığını söyledi. Sönmez’in, geçen yıl BTSO Başkanı olarak kulübe çok ciddi desteklerinin olduğunu anlatan Kızıl, ”Bu destek bizim yükümüzü artırıyor. Başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Ancak, öncelikli hedefimiz ligde kalıcı olmak” diye konuştu. Yeşil-beyazıl yöneticiler, daha sonra eski başkanlardan Fikret Üstenci’yi ziyaret etti.