‘Süper valiye’ süper Mercedes

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çetinkaya, partinin tahsis ettiği Passat makam arabasını değiştirerek Almanya’dan kendine özel Mercedes makam arabası getirtti.

Çetinkaya’nın yeni makam arabasının yaklaşık 350 bin YTL olduğu öğrenildi. Mercedes arabaya, Çetinkaya’nın isteği doğrultusunda aksesuarlar yerleştirildi. Bir süredir yeni makam arabasını tercih eden Çetinkaya, önceki gün Cuma namazı için Meclis’e de Mercedes’le geldi. Renkli kişiliği ile bilinen AKP’nin vali kökenli yöneticisi Çetinkaya’ya, zaman zaman MYK toplantılarında Erdoğan espri yapıyor. Esprilerden bir de şöyle: “Başbakan, yoğun gündemli toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında sonra MYK’ya katıldı. Saat 24.00’e geliyordu, AB ilişkileri konuşulurken Çetinkaya söz aldı ve ’Ben Brüksel’de iken…..’diye görüşlerini anlatmaya başladı. Erdoğan araya girerek ’Ya Necati sen Brüksel’de de mi valilik yaptın!’…Bu espri MYK salonunda gülüşmelere neden oldu.”

8 ilde 17 mağazası var
Çetinkaya ailesi Elazığlı. Ancak ticari büyümeleri Adana’da başladı. Halen 5 kardeşin yönetimde olduğu Çetinkaya Mağazaları, 8 ilde 17 mağaza açtı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya, ticari başarılarını “Bereket azdadır, israf haramdır, kanaat bitmez tükenmez bir hazinedir” şeklinde açıklıyor. Çetinkaya, kaymakamlık, emniyet müdürlüğü ve OHAL valiliği görevlerinde bulundu.