Şüpheli paket bomba paniği yaşattı

Gaziosmanpaşa’da vatandaşların ve işyerlerinin yoğunlukta olduğu ana caddeye bırakılan şüpheli koli, bomba heyecanına neden oldu.

Küçükköy Hekimsuyu Caddesi üzerinde bir dükkan önüne bırakılan ağzı bantlı koli, vatandaşlar tarafından farkedildi. Kolinin siyah bir poşetle kaplanması ve ağzının sıkı sıkıya bantlanması esnafda bomba şüphesi uyandırdı.

Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheli paket çevresinde emniyet şeridi çekerek, bomba uzman ekiplerini adese çağırdı. Polis ekipleri, işe gidiş saati nedeniyle büyük yoğunluk yaşanan caddede vatandaşları paketten uzak tutmakta güçlük çekti. Meraklı vatandaşlar polis tarafından güçlükle uzaklaştırılırken, dükkanlardaki esnaf ve müşteriler de dışarı çıkartıldı.

Bomba uzmanının gelmesiyle birlikte cadde araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Özel kıyafetini giyen bomba uzmanının şüpheli pakette yaptığı inceleme sonucunda paket içerisinde çöp olduğu belirlendi.

Şüpheli paketen boş olduğunun anlaşılmasıyla birlikte çevredeki esnaf ve vatandaşlar rahat bir nefes alırken, cadde trafiğe açıldı.